„MLM z klasą. Student z kasą” – we Wrocławiu postawiono na studentów

by Joanna Frysztacka
881 views

We wtorkowe popołudnie minionego tygodnia, w jednej z sal Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, zebrali się studenci, by posłuchać o MLM i przekonać się, że ten sposób zarabiania może być dla nich idealną opcją. Dlaczego? Na to pytanie odpowiedzieli poszczególni wykładowcy I OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI SZKOLENIOWEJ „MLM DLA STUDENTA”, zorganizowanej przez niezależnych współpracowników firmy Akuna Polska.

ee

Warto wspomnieć, że wśród inicjatorów i organizatorów spotkania znalazły się osoby, o których już słyszeliśmy, jak Katarzyna Gryga i Barbara Kałdun – jedne z osób prezentujących swój początek z Akuną w ramach bloku „Twoje 5 minut” podczas ubiegłorocznego Your Akuna Day, czy dr Roman Andrzej Śniady – specjalista niejednokrotnie już wypowiadający się podczas spotkań Akuny.

Do dr. Romana Śniadego należała pierwsza część konferencji, podczas której w swoim wykładzie „Ekologiczny styl życia” zwrócił uwagę na kilka ważnych aspektów, będących z pewnością dla wielu ludzi – nie tylko studentów – niezauważalnymi. Przede wszystkim uświadomił, że jeśli nie mamy odpowiednich zarobków, nie stać nas na zdrowy styl życia i ekologiczne odżywianie. Przedstawił także liczby wskazujące na ogromny wzrost bezrobocia w ciągu minionych lat w grupie wiekowej odpowiadającej osobom kończącym studia. Ludzie kształcą się, mają marzenia, pasje i nie są w stanie ich realizować, a co gorsza nie mają pewności, czy będą mogli zaspokoić nawet podstawowe potrzeby.

Po takim wstępie nie pozostało nic innego, jak zaprezentować możliwości, które są odpowiedzią na tę sytuację. Katarzyna Gryga przedstawiła czym jest MLM, a swoje opracowanie tematu opierała na wskazówkach takich specjalistów jak np. Robert Kiyosaki. Określenie MLM-u jako biznesu ludzi dla ludzi było znakomitym stwierdzeniem, które tylko wzmocniło fakt, że „MLM jest szansą pracy dla studentów”. Następnie Barbara Kałdun w krótkiej i treściwej prezentacji pokazała „Gdzie jest kasa w MLM?”, prezentując trzy sposoby zarabiania. Po młodszych stażem menedżerkach głos zabrała dyrektor sieci regionalnej w Akunie – Bogumiła Cichocka, mówiąc o tym, jak w MLM funkcjonują kobiety. Kolejny wykład dotykał kwestii niezwykle ważnych w budowaniu swojego biznesu, w szczególności w branży MLM. Socjolog Magdalena Jankowska przedstawiła tajniki komunikacji interpersonalnej mówiąc o rzeczach wielu ludziom znanych, aczkolwiek często niepraktykowanych.

reklamareklama

Znakomitą puentą wspomnianych wystąpień była prelekcja redaktora naczelnego „Network Magazynu” – Macieja Maciejewskiego, który zaprezentował dobitne fakty świadczące o tym, że MLM jest biznesem przyszłości. Omówił osiem sposobów zarabiania – od bycia wiecznym dzieckiem na utrzymaniu rodziców, przez zbieractwo, liczenie na szczęście w grach, czy standardową wielbłądzią robotę wykonywaną przez większość społeczeństwa, po prowadzenie różnego rodzaju własnych biznesów. Z pewnością w obecnych na sali studentach wywołało to podstawowe pytanie: „W której grupie ja chcę być?”. W znalezieniu odpowiedzi mogły pomóc trafnie zebrane, przejrzyste zalety MLM, które Maciejewski zaprezentował w dalszej części wykładu.

Ostatnia część to wystąpienie wiceprezydenta Akuny Grzegorza Rutkowskiego, który skupił się na krótkiej prezentacji MLM jako biznesu z klasą na przykładzie firmy Akuna, która była patronem organizacyjnym konferencji. Po nim głos zabrali jedni z młodszych liderów Akuny – syn Grzegorza Aleksander Rutkowski i Karolina Chrószcz, by pokazać innowacyjny i autorski system dla młodych AkuYoung, który dzięki zespołowemu budowaniu biznesu daje możliwość na szybki start i szybkie pieniądze.

Efektem konferencji były liczne rozmowy kuluarowe o biznesie, o MLM, o możliwościach, jakie mają uczący się jeszcze ludzie. Czy pomysł organizacji tego typu konferencji przyjmie się w innych miastach? Wielce prawdopodobne, gdyż jak widać, w studentach tkwi duży potencjał, który chcą i jak najbardziej mogą wykorzystać właśnie w branży MLM.

Mogą Cię również zainteresować