Mobilne banki danych firmy Prestigio

573 odsłony

Mobilne banki danych firmy Prestigio Firma Prestigio przedstawiła nowy szereg produktów dla rynku konsumenckiego – mobilne banki danych. Nowy przenośny bank danych jest wyjątkowy przede wszystkim ze względu na rozmiary (szerokość 75 mm, długość 79 mm, a wysokość jedynie 11 mm)

wyjątkowa jest również jego znikomą wagę (95 gramów), co powoduje, iż jest idealnym bankiem danych dla tych, którzy chcą mieć swoje dane zawsze przy sobie. Produkt ten docenią również zwykli użytkownicy często przenoszący swoje dane (pliki, fotografie, filmy lub muzykę) z komputera do komputera. Pocket Drive jest prawdziwym urządzeniem typu Plug&Play – wystarczy go podłączyć do portu USB komputera i już można przenosić dane z prędkością 480 MB/s bez potrzeby instalacji jakiegokolwiek programu.

Nowym na rynku produktem, uzupełniającym linię pamięci przenośnych Mobile Data Storage jest USB Flash Drive. Ta innowacyjna pamięć Flash jest doskonałym zewnętrznym urządzeniem do przechowywania danych nastawionym na użytkowników o bardzo dużej mobilności. Jest to najmniejsze i najlżejsze urządzeniem do bezpiecznego przechowywania i przekazywania osobistych dokumentów, muzyki, zdjęć i innych danych. Wyposażono je w obrotową nasadkę o stalowej powierzchni, która zapewnia nie tylko solidną ochronę napędu, ale rozwiązuje również problem „luźnej nasadki”, użytkownicy nie muszą się zatem więcej martwić o gubienie nasadki pamięci.

Z tym urządzeniem można bootować system przez BIOS, podobnie jak za pomocą USB ZIP i USB HDD, co pozwala użytkownikowi uruchomić system z napędu na każdym komputerze, korzystając z ustawień użytkownika. Ponadto napęd umożliwia wykorzystanie tzw. Dual Zone zdefiniowanej przez użytkownika, pozwalając na ochronę hasłem i kodowanie ważnych danych. Urządzenie Prestigio USB Flash Drive posiada funkcję Hot Plug&Play przez gniazdo USB, ma łatwy w użyciu, intuicyjny interfejs, nie wymaga nudnej instalacji oprogramowania lub czytania grubych instrukcji obsługi. Instalacja trwa kilka sekund, a sprzęt współpracuje z każdym komputerem PC z portem USB 1.1 lub 2.0. Produkt współpracuje ze wszystkimi głównymi systemami operacyjnymi, jak Windows 98/SE, W2000, ME, XP, Mac OS 9.08. Szybki interfejs USB 2.0 pozwala na błyskawiczne przesyłanie i przechowywanie dużych ilości danych, jak cyfrowe zdjęcia, muzyka, filmy i duże prezentacje. 

 

(Źródło: Prestigio International Inc.)

Mogą Cię również zainteresować