Najcieńszy telewizor 3D

przez Marek Wyrzychowski
112

Za kilka dni rozpoczynają się targi komputerowe IFA 2010 w Berlinie, na których firma LG Electronics zaprezentuje nowe telewizory OLED, przeznaczony na rynek mainstream. Ma on mieć grubość zaledwie 0,29 centymetra.


Telewizor OLED jest być może niewielki, ale – zdaniem producenta – nie ma sobie równych, jeśli chodzi o jakość obrazu. Rzeczywiście, wyraźniejszy i ostry obraz przepływa przez ekran bez żadnych rozmyć, nawet kiedy oglądamy film pełen akcji. Jak to działa? W przeciwieństwie do tradycyjnej technologii LCD, technologia OLED jest „samoświecąca”. Oznacza to, że nie ma żadnego podświetlenia ani filtrów, jedynie specjalna warstwa, która pod wpływem prądu elektrycznego emituje światło.

Urządzenia LG o przekątnych ekranu 31 cali, wytworzone w technologii Organic Light-Emitting Diode będą wyświetlać obraz w trzech wymiarach. Co więcej, będą to najcieńsze na świecie telewizory tego typu, bowiem mierzyć mają zaledwie 2,9 milimetra grubości. Na rynek maja trafić jeszcze w tym miesiącu, najpierw w Niemczech, Południowej Korei oraz Francji. Reszta świata powinna otrzymać je nieco później. Cena nie została jeszcze podana, jednak z pewnością nie będzie należała do najniższych, z uwagi na zastosowanie zupełnie nowej technologii.

Mogą Cię również zainteresować