Najdroższy telewizor świata

przez Tomasz Głowacki, źródło: Dziennik
893 odsłony

28 kilogramów złota, do tego 72 brylanty, niezliczona ilość ametystów i obszycie ze skóry aligatora. Z tego będzie zbudowany najdroższy telewizor świata. Koszt: 1,5 miliona funtów.

Telewizor ma niezwykle ciekawą konstrukcję. Został on zbudowany na bazie niemieckiej technologii, wsparty przez szwajcarskich naukowców, a wykonany na brytyjskim projekcie. Ten międzynarodowy telewizor został zaprojektowany przez mistrza w tworzeniu rzeczy nieosiągalnych dla przeciętnego Kowalskiego, Smitha czy Mullera. Spod jego ręki wyszedł wcześniej najdroższy telefon komórkowy świata.


Do telewizora, jako podstawę projektu użyto ekranu niemieckiej firmy Metz. Ekran ma rozdzielczość 1920×1080 i jest wykonany w technologii LED. Do tego dołączono tunery telewizji cyfrowej i nagrywarkę z dyskiem o pojemności 500GB. Do jej konstrukcji użyto różowego, 18-karatowego złota, 1-karatowych czystych diamentów i ametystów. Całość ręcznie obszyto skórą aligatorów, które firma
PrestigeHD hoduje na specjalnych farmach na Florydzie.


W drugiej, ciemniejszej i tańszej wersji, użyto 19 kilo 22-karatowego złota, którego ramkę wykonano z 48 diamentów i topazów. Wykonano 10 sztuk tego modelu, który kosztuje „zaledwie” milion funtów (ponad 4 miliony złotych). Parametry techniczne pozostają takie same, jak w przypadku modelu droższego.

Jak zaznacza producent, telewizory będą produkowane tylko na zamówienie. Obecnie Prestige stworzyła 3 takie produkty.

Mogą Cię również zainteresować