Najnowszy raport statystyczny dotyczący globalnej sprzedaży w branży DS/MLM za rok 2022

przez Maciej Maciejewski
943 odsłony

Światowa Federacja Stowarzyszeń Sprzedaży Bezpośredniej (WFDSA) opublikowała swoje coroczne dane zawierającą szczegółowe wyniki dotyczące trendów i dynamiki w branży sprzedaży bezpośredniej i marketingu sieciowego (MLM). Publikacja zawiera wyniki globalne, regionalne i specyficzne dla danego kraju.

źródło: Pixabay

W raporcie zawarto analizę globalnej sprzedaży detalicznej w branży DS/MLM na przestrzeni ostatnich trzech lat, która wykazała, że jej początkowy poziom wynosił 168,1 miliarda dolarów w 2019 roku, szczyt sprzedaży na poziomie 175,5 miliarda dolarów w 2021 roku, a następnie spadek do 172,8 miliarda dolarów w roku 2022.

Globalne dane na temat przedstawicieli sektora direct selling & network marketing podążały podobną krzywą – w 2019 roku liczba dystrybutorów wynosząca 114,8 mln wzrosła do 119,2 mln w 2021 roku, a następnie powróciła do 114,9 mln w roku 2022.

– Jako przewodniczący WFDSA jestem bardzo dumny z siły, odporności i innowacyjności branży sprzedaży bezpośredniej i marketingu sieciowego. Wspólnie wyobraźmy sobie, wymyślmy na nowo i zdefiniujmy na nowo nasz sektor, poruszając się wokół ewoluujących wyzwań i możliwości w ich obrębie – powiedział w oświadczeniu Roger Barnett, przewodniczący WFDSA.

Mogą Cię również zainteresować