Nature’s Sunshine Products. Spółka świętuje 50 rocznicę działalności, a dyrektor generalny zgarnia nagrodę CEO Today Global Award 2022

przez Maciej Maciejewski
1040 odsłony

Nature’s Sunshine Products świętuje w kwietniu pół wieku dzielenia się ze światem swoją network marketingową ofertą. Co ciekawe, praktycznie w tym samym czasie dyrektor generalny NSP zostaje uhonorowany prestiżową nagrodą dla najlepszego CEO świata. Przypadek?

Założona w kwietniu 1972 roku przez Gene i Kristine Hughes poruszająca się w systemie MLM firma Nature’s Sunshine Products jest znana jako pierwsza firma, która kapsułkuje zioła. Mało kto o tym wie, ale ten prosty, innowacyjny pomysł, pomógł zainspirować i stworzyć nowoczesną branżę suplementów diety.

– Jeśli poważnie podchodzisz do suplementów diety i chcesz poprawić jakość życia, musisz tworzyć własne produkty. Tylko w ten sposób możesz upewnić się, że robisz wszystko co możliwe, aby dostarczać na rynek czyste, naturalne produkty, które pomogą klientom poprawić ich samopoczucie. Rodzina Hughes zrozumiała to, a ich wysiłki stworzyły spuściznę, która przetrwała próbę czasu – powiedział Terrence Moorehead, dyrektor generalny w NSP.

Od momentu powstania spółka wzmocniła swoje zaangażowanie w wytwarzanie wysokiej jakości produktów, stale ulepszając swój zakład w Spanish Fork w stanie Utah (USA), który zdobył imponującą kolekcję certyfikatów branżowych. Pod przywództwem rodziny Hughes firma szybko rozrosła się i rozszerzyła globalnie w Ameryce Północnej i Południowej, Europie oraz Azji. W latach 90-tych Forbes umieścił Nature’s Sunshine wśród najlepszych, małych firm w Ameryce, z najwyższym rankingiem (#56).

W 2020 roku Nature’s Sunshine rozpoczęła szeroko zakrojoną, wielokrotnie nagradzaną kampanię mającą na celu unowocześnienie firmy i zwiększenie jej znaczenia dla dzisiejszych konsumentów. Ten kompleksowy wysiłek obejmował nowy model biznesowy, unowocześnioną stronę internetową oraz zrewitalizowane opakowania i branding, co zaowocowało 10 nagrodami Stevie w ramach American Business Awards. Jakby tego było mało, w marcu br. magazyn CEO Today przyznał Terrence’owi Mooreheadowi nagrodę CEO Today Global Award 2022.

– Dziedzictwo nie dotyczy przeszłości, ale przyszłości – skomentował ten fakt Moorehead. – Chodzi o sadzenie nasion, które zakorzenią się w sercach i umysłach nowego pokolenia. Jesteśmy dumni, że możemy kontynuować nasze dziedzictwo, gdy zaczynamy pisać kolejny, ekscytujący rozdział w historii naszej firmy na następne 50 lat.

Nagrody CEO Today Global Awards wyróżniają silne i innowacyjne przywództwo wśród najbardziej inspirujących dyrektorów generalnych i liderów biznesu na całym świecie. Aby wyłonić zwycięzcę, zespół badawczy CEO Today korzysta z opinii tysięcy akcjonariuszy, w tym inwestorów, analityków, kadry kierowniczej, pracowników i specjalistów od mediów z całego świata.

– Terrence jest niesamowitym liderem i to uznanie jest w pełni zasłużone. Globalne strategie, które wdrożył, zmieniły naszą firmę – powiedział Tracee Comstock, wiceprezes ds. zasobów ludzkich w Nature’s Sunshine. – Jego wizja doprowadziła spółkę do rekordowych wyników i wzmocniła nasz globalny wynik.

– Kiedy Nature’s Sunshine obchodzi swoje 50 urodziny, zdajemy sobie sprawę z tego, jak Terrence ożywił firmę na kolejne 50 lat i nie tylko. Jego podejście do biznesu przynosi korzyści wszystkim udziałowcom, pracownikom, dystrybutorom i klientom NSP, a wyniki, które firma osiągnęła pod jego kierownictwem, mówią same za siebie – dodał Christopher Teets, dyrektor generalny.

Mogą Cię również zainteresować