Nautilius Investment czyli OMEGA BEST. UOKiK ostrzega!!!

przez Katarzyna Wagner
1348 odsłony

Przed inwestowaniem w projekt Omega Best informowaliśmy w lutym oraz w lipcu br. Teraz do akcji wkroczył prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który ostrzega: „Uważaj na system Omega, który promuje firma Nautilius Investment ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. To może być piramida finansowa, a Ty możesz stracić pieniądze.”

Urząd wydał dziś w tej sprawie oficjalne ostrzeżenie konsumenckie. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w lipcu 2019 roku postawił zarzuty firmie Nautilius Investment. Prowadzi ona i promuje systemy funkcjonujące na platformie Omega, które mogą być piramidą finansową.

Informacje zgromadzone w toku tego postępowania wykazały, że istnieje duże ryzyko utraty środków wpłaconych tam przez konsumentów, dlatego UOKiK wydał ostrzeżenie. Urząd zawiadomił również Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego ponieważ osoby, które stoją za tym systemem, mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa ekonomicznego państwa i obywateli.

Nautilius Investment zachęca do zarabiania m.in. na oglądaniu reklam i kopaniu kryptowalut, jednak wcześniej użytkownik musi cyklicznie wykupywać tzw. Active Boxy, które kosztują od 50 euro do 200 tys. euro. Zasada działania piramid polega na tym, że zarabiają one na opłatach od użytkowników. Jeżeli stale wzrasta liczba osób, które przystępują do systemu, będzie on funkcjonować dalej. Możliwość werbowania nowych członków prędzej czy później się skończy i system upadnie, a konsumenci stracą pieniądze, które ulokowali w piramidzie. Zakładanie, prowadzenie lub propagowanie systemów typu piramida finansowa to nieuczciwa praktyka rynkowa.

– Działanie tej firmy może zagrażać interesom ekonomicznym konsumentów. Przedsiębiorca przyjmuje wpłaty i obiecuje korzyści za to, że ktoś namówi inne osoby do zakupu Active Boxów. Ostrzegam przed pochopnym przelewaniem pieniędzy i przystępowaniem do programu Omega – mówi Marek Niechciał, prezes UOKiK.

Ostrzeżenie UOKiK dotyczy: Nautilius Investment Ltd. z siedzibą w Ras Al Khaimah, Zjednoczone Emiraty Arabskie. Zgodnie z ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów, urząd wydaje ostrzeżenie konsumenckie, gdy stwierdzi, że przedsiębiorca stosuje nielegalną praktykę, która może narazić szeroki krąg konsumentów na znaczne straty finansowe lub niekorzystne skutki. Ostrzeżenia są zamieszczane na stronie internetowej urzędu.

Konsumencie! Podejrzenie oszustwa zgłoś organom ścigania (policja, prokuratura). Uważaj, gdy ktoś:

  • zapewnia Cię o bardzo wysokich zyskach w krótkim czasie, nie wspominając jednocześnie o ryzykach związanych z inwestowaniem, tłumaczy, że niedawno rozpoczął działalność,
  • ogólnie lub niezrozumiale przedstawia sposób swojego działania, unika odpowiedzi na Twoje konkretne pytania,
  • posługuje się wzniosłymi sformułowaniami („zostań partnerem”, „odmień swoje życie”, „zarób pieniądze bez wysiłku”),
  • oferuje Ci kupony, pakiety inwestycyjne, świadectwa uczestnictwa, tokeny, bądź kryptowaluty,
  • odsyła Cię na stronę internetową, która nie zawiera podstawowych informacji na temat organizatora „inwestycji” lub strona jest „w budowie”,
  • kieruje Cię na stronę internetową, która nie jest prowadzona w języku polskim (jest za to dostępna np. po ukraińsku, wietnamsku, indonezyjsku), miejsce prowadzenia działalności jest w egzotycznym kraju – najczęściej poza granicami UE,
  • wskazuje, że istotnym lub najważniejszym elementem uczestnictwa i uzyskania wynagrodzenia jest nakłonienie do udziału w systemie innych osób,
  • nie wskazuje źródeł finansowania sytemu lub przedstawia je bardzo ogólnie.

Więcej archiwalnych informacji tutaj:

„OMEGA – znów kryptowaluty udają system MLM”

„OMEGA BEST – jest doniesienie do prokuratury”

Mogą Cię również zainteresować