NEVER GIVE UP! Andrzej Bargiel znów chce zrobić coś, czego nie zrobił nikt wcześniej

przez Maciej Maciejewski
624 odsłony

Uwielbiam patrzeć, obserwować, jak niemożliwe staje się możliwe. Kocham ludzi, którzy niemożliwe robią możliwym. Podchodzą do takiego problemu, stają przed nim, spojrzą i mówią: „Jak to się nie da? Ja tego nie zrobię? Oczywiście, że to zrobię”. I robią. Po prostu.

Andrzej Bargiel, źródło: Pixabay

W tym zakresie mam swoich mentorów. Budda, Ghandi, Piłsudski, Tyson, Nirmal Puria, Karaś… no i oczywiście Andrzej Bargiel. Kiedy ostatnio robił swoją akcję na K2 ciary szły mi po plecach za każdym razem, gdy słuchałem newsa. To, co ten chłopak wyczynia w górach jest nie do opowiedzenia. Nie mieści się w głowie. Tego nawet nie da się wyobrazić. Amen.

Andrzej Bargiel po wejściu w ekspresowym tempie na K2 w 2017 roku i zjechaniu ze szczytu na nartach z automatu stał się skialpinistą światowej sławy. To był ogromny sukces młodego Polaka. Dokonał tego wyczynu jako pierwszy człowiek na świecie. Teraz rozpoczyna się kolejny etap w jego życiu – wyprawa #EverestSkiChallenge, której celem jest zjazd na nartach z Mount Everestu, najwyższego szczytu Ziemi.

– Wracamy w Himalaje. Zamierzamy zdobyć bez tlenu szczyt Mount Everestu i zjechać z niego na nartach – zapowiada Andrzej Bargiel. – Z wyprawy rozpoczętej 25 sierpnia planujemy wrócić 7 października br. Atak szczytowy i zjazd przeprowadzimy pod koniec września – dodaje.

Trzymam kciuki. A jego największe dotychczasowe wyczyny świetnie opisał na swoim portalu internetowym jeden ze sponsorów – Totalizator Sportowy. Pozwolę sobie na cytat:

„Zjazd z K2 w 2017 roku dał Trzykrotnemu Mistrzowi Polski w skialpinizmie światowy rozgłos. Andrzej Bargiel wsparcie marki LOTTO otrzymał już w 2010 roku podczas Elbrus Race, czyli biegu na najwyższy szczyt Kaukazu. Ponownie Totalizator Sportowy wsparł sportowca w 2013 roku, kiedy – jako pierwszy Polak w historii – samotnie zdobył wierzchołek centralny ośmiotysięcznika Sziszapangma i zjechał z niego na nartach. Następne wyzwania realizował również pod skrzydłami LOTTO Extreme, kiedy w latach 2014-2015 bił rekordy w zdobywaniu ośmiotysięczników: Manaslu i Broad Peak.

Kolejna współpraca rozpoczęła się w 2020 roku – w ramach niej zrealizowano m.in. wspólny projekt LOTTO Bargiel Challenge, na który składało się 6 tygodni wyzwań sportowych oraz konkurs „Challenge z szóstką”, dzięki któremu wyłoniono 6 laureatów oraz 6 ośrodków, które otrzymały wyposażenie sportowe.

W minionym 2021 roku Andrzej Bargiel wziął udział w kampanii Jubileuszu 65-lecia Totalizatora Sportowego oraz towarzyszących jej licznych wydarzeniach. Ponadto, także przy wsparciu spółki, zrealizował wyprawę eksploracyjną Karakoram Ski Expedition, podczas której z sukcesem zdobył dwa sześciotysięczniki Yawash Sar II oraz Laila Peak i zjechał z nich na nartach”.

– Nasza decyzja o kontynuacji współpracy z Andrzejem Bargielem jest owocem wieloletniej, udanej relacji marki LOTTO z najsłynniejszym polskim narciarzem wysokogórskim – informuje Magdalena Kopka-Wojciechowska, członek zarządu Totalizatora Sportowego. – Nie ustajemy w tym wsparciu, dlatego będziemy także podczas #EverestSkiChallenge. Cały Totalizator Sportowy mocno trzyma kciuki za sukces tej wyprawy! – podkreśla.

– Mam nadzieję, że nie tylko wspólnie będziemy motywować do aktywności sportowej, ale również wspierać młodych sportowców w ich karierze i wspierać rozwój infrastruktury sportowej – mówi o nowym etapie współpracy Andrzej Bargiel.

Mogą Cię również zainteresować