Notebook z podświetlanymi panelami

przez Piotr Hoffman, żródło: Onet.pl
589 odsłony

Pracujesz na laptopie w nocy? Nie widzisz klawiatury? Firma Gateway wyszła na przeciw Twoim oczekiwaniom. Zaprezentowała w tym tygodniu dwa modele notebooków, wyposażonych w podświetlane panele dotykowe.

Nowe urządzenia to wyposażony w ekran 13,3 cala model EC39C oraz 14-calowy ID49C08u. Oprócz tego, że panele dotykowe podświetlane są na niebiesko, w swoim wnętrzu notebooki kryją całkiem niezłe konfiguracje. Warto jednak zaznaczyć, że podświetlenie uaktywnia się w chwili dotknięcia panelu.

Oba komputery dostępne mają być z procesorami Intel Core i5, 4 GB pamięci RAM typu DDR3, dyskami twardymi o pojemności 500 GB zintegrowanymi procesorami grafiki Intel GMA HD, kartami graficznymi NVIDIA GeForce 310M, nagrywarkami DVD i systemem operacyjnym Windows 7.

Oba modele obsługują technologię NVIDIA Optimus, dzięki której podział pracy na zintegrowany i dedykowany procesor grafiki jest w pełni zautomatyzowany. Technologia ta ma zapewniać niższy pobór energii poprzez wyłączanie karty GeForce zawsze wtedy, gdy nie jest potrzebna. Ceny oraz termin uruchomienia dostaw nie są jeszcze znane.

Mogą Cię również zainteresować