Nowa konkurencja dla iPada

przez Katarzyna Wagner

Australijski producent Pioneer Computers – firma znana głównie poza granicami naszego kraju, postanowiła wkroczyć na „tabletowy” rynek. DreamBook ePad – bo o nim mowa ma stać się konkurencją dla iPad’a.

DreamBook ePad pracuje na najnowszym systemie ze stajni Microsoft – systemie Windows 7. Jest to z pewnością dobra wiadomość dla giganta z Redmond, który ma szansę zaistnieć na rynku tablet PC, na którym ostatnimi czasy wiedzie prym Apple ze swoim iOS.

Co jest w stanie zaoferować nam konkurent Apple’a? Na pewno nie może zabraknąć integracji z serwisami społecznościowymi – posiada szybki dostęp do takich portali, jak Facebook, Twitter czy Flickr. Obowiązkowym wyposażeniem zdaje się także pełnoekranowy czytnik zdobywających coraz większą popularność e-booków czy funkcji Personal Media Station, która pomoże nam uporać się z naszą muzyką, fotografiami czy filmami wideo. Dostępna opcjonalnie mocna (jak na tablet) grafika sygnowana logo nVidia, wspierająca odtwarzanie filmów FullHD, ucieszy wielu potencjalnych klientów. Do tego możemy dodać modem 3G lub moduł GPS. Producent w standardzie dołącza klawiaturę ułatwiającą wprowadzanie tekstu.

Czy to wszystko wystarczy, aby pokonać firmę Apple i jej iPada? O tym zadecydują konsumenci.

Mogą Cię również zainteresować