Nowa siedziba firmy MLM za 671 milionów dolarów

przez Maciej Maciejewski

Firma Infinitus została niedawno doceniona za projekt Infinitus Plaza. To jej nowa siedziba ulokowana w centralnej dzielnicy biznesowej Baiyun (Kanton, Chiny). Centrum o powierzchni 185 643 m² zostało zaprojektowane przez Zaha Hadid Architects na przestrzeni 5 lat i kosztowało około 671 milionów dolarów.

Jury prestiżowego konkursu People’s Choice nagrodziło ten budynek ze względu na innowacyjne podejście do projektowania, zastosowanych technologii i podejścia do tematyki zrównoważonego rozwoju.

Infinitus Plaza został zbudowany zgodnie ze standardami certyfikacji LEED Gold, z emisją dwutlenku węgla w cyklu życia obliczoną na poziomie 15,3% emisji dwutlenku węgla i 84,7% emisji dwutlenku węgla podczas eksploatacji. Plac został również zoptymalizowany pod kątem zmniejszenia zużycia betonu, a zamiast tego wykorzystano ponad 25 000 ton materiału z recyklingu.

Inne cechy sprzyjające ekologii to zewnętrzne, perforowane, aluminiowe panele zacieniające, które zmniejszają zyski z energii słonecznej, podwójnie izolowane szyby niskoemisyjne, skuteczne zacienianie i izolacja cieplna w celu obniżenia zużycia energii oraz inteligentny system zarządzania, który chroni jakość powietrza w pomieszczeniach i automatycznie aktywuje sieć zraszaczy do naturalnego schłodzenia wnętrza.

Mogą Cię również zainteresować