Nowe gadżety prosto z Barcelony

Obudowa wykonana z jednego bloku aluminium i połączenie dotykowego ekranu z rysikiem – to atrybuty HTC Flyer’a, pierwszego tabletu z usługą wideo HTC Watch, technologią HTC Scribe i grami w „chmurze” z serwisu OnLive.

Firma HTC zaprezentował dziś w Barcelonie podczas Mobile World Congress swój pierwszy tablet HTC Flyer™. Tablet łączy znane wzornictwo HTC z zupełnie nowym HTC Sense, przeprojektowanym na potrzeby tabletów. W urządzeniu zastosowano intuicyjne i podejście do interakcji z urządzeniem, poprzez wykorzystanie dotykowego ekranu i rysika. Nowością jest też HTC Watch – serwis wideo debiutujący na HTC Flyer. HTC będzie też współpracować z Onlive Inc. w celu uruchomienia pierwszego mobilnego serwisu gier opartego na „chmurze”, dostępnego na tablecie.


– Smartfony zmieniły nasze życie, jednak obserwując sposób korzystania z tych urządzeń, jak też z komputerów, przekonaliśmy się, że mamy możliwość stworzenia tabletu, który będzie inny od pozostałych i bardziej osobisty – powiedział Peter Chou, CEO HTC Corporation. – Podążamy w kierunku, w którym ludzie będą korzystać z kilku różnych urządzeń bezprzewodowych do różnych celów.

HTC Flyer, zamknięty w obudowie wykonanej z jednego bloku aluminium, charakteryzuje się stylowym wzornictwem. Tablet jest lekki i na tyle mały, że zmieści się w kieszeni marynarki. Wykorzystuje siedmiocalowy ekran dotykowy SuperLCD, procesor 1,5 GHz i łączność bezprzewodową HSPA, więc powinien się sprawdzić dla osób oczekujących kompaktowego tabletu o dużej mocy. Sprzęt będzie dostępny dla użytkowników na całym świecie w drugim kwartale 2011 r.


Podczas Mobile World Congress firma zaprezentowała również trzy nowe smartfony. HTC Desire Sä, HTC Wildfire Sä i HTC Incredible Sä ponoć charakteryzują się stylowym wzornictwem, mocą i prędkością. Każdy z telefonów wykorzystuje mechanizmy HTC Sense umożliwiające obsługę urządzenia w prosty i intuicyjny sposób.

– HTC Sense stworzyliśmy po to, aby umożliwić klientom korzystanie z najnowszych innowacyjnych technologii w prosty i intuicyjny sposób, czego najlepszy przykład stanowią najnowsze modele aparatów – dodał Peter Chou, CEO HTC Corporation. – Nowe telefony charakteryzują się doskonałym połączeniem wzornictwa, innowacji i funkcjonalności tworząc oryginalny, personalny produkt.

Mogą Cię również zainteresować