Nowoczesna mapa

przez Maciej Badowski

Maptor to kombinacja klasycznej mapy i projektora. Dzięki temu niewielkiemu urządzeniu jesteśmy w stanie wyświetlić mapę na każdej powierzchni. System posiada również wbudowany GPS, dzięki czemu już nigdy nie zabłądzimy.


Od tej pory nie musisz śledzić uważnie każdej ulicy, ponieważ czerwona strzałka wskaże, w którym miejscu aktualnie się znajdujesz. Maptor posiada łatwy w obsłudze panel dotykowy z funkcją zoom oraz opcją powiększania i zmniejszania wielkości wyświetlanego obrazu. Równie wygodna w użyciu okaże się funkcja Bluetooth, za pomocą której będziemy mogli w prosty i wygodny sposób przesłać mapy. Tuż ponad obiektywem znajdziemy włącznik oraz kilka niewielkich wlotów powierza. Otwory mają za zadanie schładzać nagrzewającą się obudowę.

Maptor to sprzęt wykonany z biodegradowalnego plastiku, który ulega rozkładowi na nieszkodliwe dla środowiska związki. Poza ekologicznym charakterem, materiał niczym nie ustępuje tradycyjnym plastikom zachowując podobne właściwości. Dla zainteresowanych tym wynalazkiem, film prezentujący jego możliwości:

Mogą Cię również zainteresować