Nowości od pana Dell’a

przez Marek Wyrzychowski

Być może już w najbliższym czasie na sklepowe półki trafią trzy nowe modele notebooków z rodziny Studio XPS. Zapowiada się prawdziwa uczta dla miłośników sprzętu mobilnego.


W zależności od wybranej wersji będziemy mieli do wyboru 14″ (XPS 14), 15,6″ (XPS 15) lub 17,3″ (XPS 17) matryce o rozdzielczościach do 1920 x 1080 pikseli z podświetleniem WLED lub RGB LED. Jakość obrazu w nowych laptopach Dell Studio XPS ma być na najwyższym poziomie.


Wnętrze notebooków również zasługuje na uznanie. Użytkownik będzie mógł wyposażyć swój laptop w najnowsze procesory Intel Core i3/i5/i7 oraz nawet 16 GB pamięci operacyjnej typu DDR3. Nie zabrakło najnowszych kart graficznych Nvidia opartych na architekturze Fermi i technologii Nvidia Optimus, która pozwoli wydłużyć czas pracy na akumulatorze. W laptopie Dell Studio XPS 14 będą dostępne GPU GeForce GT420M z 1 GB pamięci wideo oraz GeForce GT425M z 2 GB VRAM.
Notebook Studio XPS 15 będzie miał procesor graficzny Nvidia GeForce GT435 z 2 GB pamięci własnej, a największy przedstawiciel rodziny, Dell Studio XPS 17 zaoferuje, poza wspomnianym już GeForce’em GT435, także GPU GeForce GT445M z aż 3 GB wydzielonego VRAM.

W przypadku tego sprzętu użytkownik otrzyma do 750 GB przestrzeni na dane, podczas gdy XPS 17 ma umożliwiać zmagazynowanie nawet 1,2 TB informacji. Każdy z notebooków będzie standardowo wyposażony w nagrywarkę DVD, kamerę internetową o rozdzielczości 720p, tuner TV, porty USB 3.0, wyjście HDMI i czytnik kart pamięci 9-w-1. Głośniki nowych laptopów powstały przy współpracy JBL i Waves MaxxAudio, co daje nadzieję na lepszą jakość dźwięku. Opcjonalnie sprzęt będzie można zaopatrzyć m.in. w napęd Blu-ray i podświetlaną klawiaturę. Obudowy nowych Dell’ów są wykonane z wysokiej jakości anodyzowanego aluminium oraz szczotkowanego aluminium.

Mogą Cię również zainteresować