Nowy produkt Microsoftu

przez Tomasz Głowacki
475 odsłony

Microsoft nie przejmuje się medialnym szumem wokół iPada i dalej ciężko pracuje nad jego konkurentem. Świadczą o tym zdjęcia i klipy wideo, jakie uzyskały redakcje Engadgeta i Gizmodo – czytamy w najnowszym wydaniu Chip.pl

Czym gigant tym razem nas zaskoczy? Microsoft Courier będzie produktem, który ma być odpowiednikiem iPada. Na początku powalają na kolana tylko liczby: Courier waży pół kilograma i jest grubości 1,5 centymetra, a będąc zamkniętym będzie mieć wymiary 7,5 x 10,5 cm. Jak podaje Chip.pl urządzenie nie będzie oparte na Windows 7.


Sprzęt, który przygotował Microsoft nie różni się od zwykłego laptopa. Wbudowana kamera internetowa, standardowe wyjście dźwiękowe… Będzie obsługiwany przez dołączony rysik. Jedyną nowinką jest to, że urządzenie będzie również potrafiło rozpoznawać pismo odręczne. Microsoft co prawda nie zapowiedział żadnej elektronicznej księgarni dla Couriera, jednak trudno sobie wyobrazić czytnik e-booków bez zoptymalizowanej pod niego usługi – czytamy w magazynie. Na rynku nowy Courier powinien pojawić się w okolicach września.

Mogą Cię również zainteresować