Nowy system domowej rozrywki

przez Marek Wyrzychowski

Firma Bose wprowadziła na rynek nowy zestaw domowej rozrywki LIFESTYLE 235, swój najbardziej zaawansowany system głośników w układzie 2.1. Dzięki zastosowaniu kilku autorskich technologii, dźwięk jest szeroki, głęboki i otacza słuchacza ze wszystkich stron.


Ten efekt jest uzyskany z zaledwie dwóch niewielkich głośników. Dodatkowo sprzęt jest wyposażony w Unify™ – inteligentny system integracji firmy Bose, który ułatwia jego konfigurację i użytkowanie w domu lub biurze. Jedną z najważniejszych zalet systemu są nowe głośniki Gemstone ES. Każdy z nich zawiera trzy wbudowane głośniki typu driver: dwa skierowane do przodu i jeden w bok. W połączeniu z cyfrowym przetwarzaniem sygnałów Bose TrueSpace, nowe zestawy tworzą szerszą i bardziej precyzyjną scenę dźwiękową, która zapewnia naturalne brzmienie bez względu na źródło dźwięku. Łatwy do ukrycia moduł basowy Acoustimass – taki sam w systemach kina domowego LIFESTYLE 5.1 firmy Bose – umożliwia silną emisję niskich tonów.


Aby zapewnić optymalną jakość dźwięku w każdych warunkach, system został wyposażony w technologię kalibracji dźwięku ADAPTiQ. Ta zastrzeżona technologia firmy Bose analizuje dźwięk i dostosowuje go do wielkości, kształtu i umeblowania pomieszczenia. Sprzęt jest wyposażony we wbudowany tuner AM/FM i gniazdo do podłączenia urządzeń iPod lub iPhone. Za pomocą łącza Bose link można łatwo podłączyć do systemu inne głośniki i systemy firmy Bose, co pozwala słuchać muzyki w całym domu, a nawet na zewnątrz budynku.

Pilot zdalnego sterowania systemu może współpracować praktycznie ze wszystkimi urządzeniami rozrywki domowej, w tym z odtwarzaczami Blu-ray™, odbiornikami telewizji kablowej lub satelitarnej, a także cyfrowymi urządzeniami muzycznymi. Ponadto system może być rozbudowywany zgodnie z potrzebami użytkownika. Umożliwia podłączenie maksymalnie sześciu urządzeń HD oraz zapewnia automatyczny wybór najwyższej rozdzielczości obsługiwanej przez telewizor, w tym 1080p przez port HDMI. Sugerowana cena detaliczna systemu wyniesie 13 999 PLN.

Mogą Cię również zainteresować