OMEGA BEST – jest doniesienie do prokuratury

przez Piotr Hoffmann
5455 odsłony

Jedna z naszych Czytelniczek powiadomiła prokuratora generalnego oraz prokuratury w Warszawie, Krakowie i Katowicach o możliwości popełnienia przestępstwa przez Bartosza N. w ramach działalności jego projektu o nazwie Omega Best. Czy obecny rząd zajmie się sprawą profesjonalnie?

Zawiadomienie zostało wysłane do prokuratora generalnego oraz prokuratury okręgowej w Warszawie, prokuratury w Krakowie, gdzie Bartosz N. jest zameldowany oraz do prokuratury w Katowicach, gdzie jego spółki maja również biura.

„Mam nadzieję, że ktoś zareaguje, bowiem ten człowiek planuje zniknąć z pieniędzmi osób, które zainwestowały w firmę Omega. Jeśli jesteście w stanie ostrzec ludzi i przygotować kolejny artykuł na ten temat to jest szansa, że w końcu coś zacznie się w tej sprawie dziać. Póki co ten pan pozostaje bezkarny, a posuwa się coraz dalej” – napisała do naszej redakcji autorka zawiadomienia.

Co to jest Omega Best? O tym nowym projekcie podszywającym się pod system network marketing informowaliśmy w lutym br. publikacją zatytułowaną „OMEGA – znów kryptowaluty udają system MLM”. Do dziś firma funkcjonuje werbując kolejne naiwne osoby, a w swoich licznych kampaniach promocyjnych próbuje przemycić informację, że porusza się w ramach marketingu sieciowego, choć nigdy obok MLM nawet nie stała.   

„Mam nadzieję, że w końcu odpowiednie organy podejmą realne kroki, bo o donosie na Omegę pisano już na początku roku, ale nic z tego nie wyniknęło poza tym, że pan Bartosz N. opłacił reklamy w kilku magazynach i złapał jeszcze więcej ludzi do swojej piramidy. Pozdrawiam serdecznie i liczę na państwa pomoc. Dziękuję w imieniu wszystkich osób, które pomoże to uchronić przed straceniem pieniędzy.” – pisze nasza Czytelniczka.

Rzeczywiście płatne reklamy OMEGA BEST pojawiły się m.in. w magazach Forbes i Newsweek co skrzętnie wykorzystują teraz naganiacze, pozyskując do projektu ludzi, którzy nie znając podstawowych zasad panujących w mediach myślą, iż znana gazeta zainteresowała się ciekawym przedsięwzięciem i poleca go na swoich łamach. W rzeczywistości artykuły są reklamowe, płatne i z dziennikarstwem oraz rzetelnością nie mają nic wspólnego. Forbes wziął kasę, nie sprawdził czym się zleceniodawca zajmuje i poszło w świat… Kasa nie śmierdzi. Żenada. A oto treść zawiadomienia:

„Szanowny Panie Prokuratorze, zgłaszam się do Pana, bowiem mam wrażenie, że tylko Pan jest w stanie pomóc i podjąć realne i mające na celu rozbicie opisanej przeze mnie poniżej grupy przestępczej, na której czele stoi Pan Bartosz Paweł N. Pan Bartosz Paweł N. zamieszkały obecnie w Warszawie pod adresem (…) w związku z posiadanymi kontaktami w organach ścigania oraz organizacjach przestępczych czuje się zupełnie bezkarny, a co za tym idzie na swojej drodze przestępczej posuwa się coraz dalej, działając na niekorzyść naszego państwa, budżetu, a także obywateli Polski.

Od kilku lat zarejestrowana przy ulicy Wiertniczej 165 w Warszawie Spółka Expedite oraz pozostałe spółki pokrewne jak Expedite Managment, Expedite Consulting, Expedite Holding, Expedite Finance, Expedite Property, Expedite Investments, Expedite Advisors, a także kilka spółek oficjalnie niewymienionych na stronie internetowej oraz spółki zarejestrowane poza granicami naszego kraju, które należą do Pana Bartosza N. (część figuruje w dokumentach jako spółki Pana Jana N. prawie 80letniego ojca wyżej wymienionego, jednakże realnie zarządzane są przez Pana Bartosza) według mojej wiedzy zajmują się oszustwami finansowymi, podatkowymi, wyłudzeniami, a także praniem brudnych pieniędzy.

Z informacji jakie posiadam prowadzone były już czynności organów Państwowych mające na celu zweryfikowanie legalności działalności Pana N., aczkolwiek ich wyniki nie są mi znane, a Spółki nadal funkcjonują, a nawet się rozwijają niezmiennie łamiąc przy tym prawo.

W styczniu 2018 roku podczas działań służb CBA, w warszawskim biurze znajdującym się przy ulicy Wiertniczej 165 będącym siedzibą większości firm należących do Pana Bartosza Pawła N., jego pracownica i ówczesna partnerka Pani Magdalena J., wynosiła oraz niszczyła potajemnie podczas czynności organów ścigania dokumentację firm będących przedmiotem zainteresowania wyżej wymienionych służb i mogącą potwierdzić działania niezgodne z prawem tych firm oraz spółek.

Jej działania miały na celu udzielenie sprawcy lub sprawcom przestępstwa pomocy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, skierowane były na udaremnienie lub utrudnienie postępowania karnego przeciwko Panu Bartoszowi N. oraz osobom powiązanym z tymi spółkami.

Ukrywanie i potajemne wynoszenie przez nią dokumentacji stworzyło bezpośrednio sytuację, która rzutowała negatywnie na bieg postępowania niwecząc je, bądź też czyniąc je trudniejszym, żmudniejszym, niezależnie od tego czy miało to miejsce przed wszczęciem postepowania lub w innym jego stadium. Magdalena J. utrudniła postępowania stwarzając  przeszkody działaniom służb, z pełną świadomością podjęła zabiegi mające negatywny na nie wpływ, co w perspektywie odleglejszej mogło skomplikować ustalenie czynu zabronionego, zebranie i utrwalenie dowodów, wykrycie czy ujęcie sprawcy.

Zgodnie z art. 239 § 1 k.k., nawet jeżeli dokumenty te nie byłyby rozstrzygające w sprawie, nie ma to decydującego znaczenia, jakie konkretnie szkody spowodowało takie zachowanie ale istotne jest natomiast to, że podjęte przez Magdalenę J. działania, stwarzały przeszkody w wykryciu przestępstwa, jego sprawcy lub sprawców, czy udowodnieniu im winy. Wystarczy zatem samo utrudnienie postępowania karnego przeciwko sprawcy przestępstwa, niezależnie od ilości i jakości zebranych przeciwko niemu dowodów. Wynik postępowania karnego jest obojętny dla realizacji znamion tego czynu. Według moich informacji jej działania mogą potwierdzić następujące osoby: (…). Dodatkowo o jej działaniach wiedzę posiada były funkcjonariusz policji Pan Cezary M., a także Pan Bartosz Ż., który ściśle powiązany jest ze spółkami Expedite.

Po nieudanej kontroli CBA z powodu ukrycia dowodów przez Magdalenę J., częściowo działalność kontrolowanych spółek została przeniesiona do biur w innych miastach, w tym w Katowicach, gdzie zostali zatrudnieni nowi pracownicy oraz doszło do wielu zmian personalnych w KRS spółek związanych z osobą Pana Bartosza Pawła N.

Istotną rolę w spółkach Expedite oraz pokrewnych odgrywa także Pani Magdalena B., która również prowadzi swoją działalność o nazwie Genessus zarejestrowaną pod tym samym adresem, pod którym siedzibę ma większość spółek Pana Bartosza N. – przy Wiertniczej 165 w Warszawie. Spółka Pani Magdaleny B. zajmuje się między innymi praniem brudnych pieniędzy, oszustwami finansowymi oraz podatkowymi.

Bardzo wiele kluczowych informacji o działalności Pana Bartosza N. i jego spółek posiada także jego była partnerka oraz pracownica Pani Oksana Y. Pani Oksana Y. pracowała dla Pana Bartosza N. przez kilka lat zajmując się między innymi transferem pracowników z Ukrainy do Polski, za który pobierane były ogromne zaliczki po czym wraz z Panem N. nie wywiązywali się z umów (umowy dotyczyły zakupu mieszkania, zatrudnienia w polskich firmach, a także pomocy prawnej w całym procesie), co można zakwalifikować jako wyłudzenia. Kwoty opiewały tutaj nawet na kilkaset tysięcy polskich złotych. W chwili obecnej Pani Oksana Y. jest prezesem bardzo podobnej, wręcz bliźniaczej do Expedite spółki o nazwie FinGrow Service z siedzibą przy ul. Bokserskiej 64 w Warszawie. Dodatkowo w cały proceder zamieszana jest również asystentka i bliska przyjaciółka Pana N. Pani Katarzyna Ż. oraz Panie Sylwia B. i Monika T.

W chwili obecnej działalność Pana Bartosza Pawła N. skupia się głównie na projekcie OMEGA BEST, który  jest przedmiotem zainteresowania prokuratury, KNF oraz UOKiK o czym ukazał się artykuł dnia 14.02.2019 w Pulsie Biznesu. Z kolei zgodnie z treścią tekstu Macieja Kosiora na stronie BitHub.pl (UWAGA: Omega Best – to może być piramida finansowa) zyski uzyskane przez podmiot prowadzący OMEGA są transferowane w rzeczywistości do firmy Expedite Sp. z o.o. i rzeczywista działalność spółki OMEGA jest również realizowana przez ten podmiot, w związku z czym zyski generowane przez Spółkę OMEGA powinny stać się również przedmiotem zainteresowania Urzędu Skarbowego.

Obecnie działalność została ukryta poprzez blokadę lokalizacji geograficznej dla osób wchodzących na stronę z Polski. Celem wejścia należy skorzystać z programów umożliwiających zmianę lokalizacji, a sama domena Omega.Best została zarejestrowana w sierpniu 2018 roku w Polsce. Osobami decyzyjnymi są Pan Bartosz N. i Pan Łukasz B. (wskazane osoby na terenie Polski prowadzą działalność pod firmami Expedite Sp. z o.o. oraz Feat Software Sp. z o.o.), którzy założyli spółkę Nautilius Investment Ltd., P.O. Box 31291, Ras Al. Khaimah, nr rejestrowy: IBC/04/15/10598. Z informacji jakie posiadam firmy zarejestrowane w Ras Al Khaimah mają zakaz prowadzenia działalności na terenie Emiratów, a także zapewniony jest im brak transparentności, a co za tym idzie brak możliwości zweryfikowania kto w rzeczywistości jest takiej firmy założycielem. Spółka Omega Best siedzibę i główne biuro natomiast ma w Kijowie pod adresem Carnegie Center, Klovskiy Spusk 7a . Wskazana spółka została założona na tzw. dyrektorów/udziałowców nominowanych, jednak w rzeczywistości to osoby wskazane powyżej są jej beneficjentami. Wynika stąd wniosek, że rejestracja Omega Best w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, która najprawdopodobniej jest firmą „krzakiem”, ma na celu ukrycie prowadzenia rzeczywistej działalności przez firmę zarejestrowaną na terenie Polski oraz Unii Europejskiej, w celu uniknięcia płacenia podatku dochodowego przez dyrektorów oraz  liderów zorientowanych w sposobie działania tego procederu, a także utrudnienie dochodzenia swoich praw przez osoby poszkodowane.

Spółka Omega Best pomimo rejestracji i biura poza granicami Polski skierowana jest głównie do Polaków i działa na ich szkodę, między innymi ukrywając regulamin, który dostępny jest dopiero po zarejestrowaniu oraz podaniu swoich danych osobowych. Prowadzi to do naruszeń obowiązujących w Polsce przepisów RODO. A spółka w każdej chwili dane osobowe osób rejestrujących się może sprzedać. Obok Pana Bartosza Pawła N. i Pana Łukasza B. udziałowcami w Omega Group są wspomniana już Pani Magdalena B., Pan Konrad G., Pan Łukasz R., a także obywatele Ukrainy: Pan Dmitry V. oraz Pani Larisa L.

Warto tutaj zwrócić uwagę na osoby, które zajmują się promocją programu nie tylko w Polsce ale i na całym Świecie oraz zweryfikować sposób odprowadzania podatków z ogromnych dochodów jakie uzyskują, a są to: (…), a także wielu innych. (…).

Informacje te podaję z uwagi na podkreślenie podejrzanych działań Pana N. oraz jego wspólników i pracowników, które nie po raz pierwszy jak widać są przedmiotem zainteresowania organów ścigania. Wyżej wymienione zawiadomienie piszę anonimowo z uwagi na powiązania Pana Bartosza N. ze światem przestępczym oraz dużym prawdopodobieństwem układów w organach ścigania oraz w kręgu osób związanych z polityką.”

Co zrobi z tym fantem prokurator generalny i podległe mu jednostki? Zobaczymy. Jednak po sprawie Waldemara M. i firm inicjowanych przez niego na terenie RP raczej nie powinniśmy się spodziewać zbyt wiele. Więcej na ten temat już niebawem.

Mogą Cię również zainteresować