Pancernik z dotykowym ekranem

przez Maciej Badowski

Używasz swojego laptopa w sytuacjach ekstremalnych? Narażasz go na upadki korzystając z niego w terenie? To właśnie dla Ciebie dedykowany jest Getac V200. Jest to wydajny mini-laptop o pancernej konstrukcji.


Sprzęt może nie powala swoimi rozmiarami na kolana – ma zaledwie 12,1 cala i waży 2,7 kg. Jednak ten niewielki laptop spełnia normy MIL-STD-810G and IP65 – odpowiednie certyfikaty gwarantujące odporność na pył, wstrząsy i niekorzystne temperatury (nawet do -20 stopni Celsjusza). Sprzęt został wyposażony w matrycę z rezystywnym panelem dotykowym wspierającym multitouch wraz z technologią QuadraClear, która zapewnia lepszą funkcjonalność i czytelność nawet bezpośrednio pod słońce.

Pod względem wydajności również nie można narzekać. Wewnątrz pracuje procesor Intel Core i7-620LM o taktowaniu 2.0 GHz wspomagany przez pamięci DDR3, dysk twardy o pojemności 320GB lub dysk SSD o pojemności 80GB. W urządzeniu znalazły się również moduły Gigabit Ethernet, WiFi 802.11n, Bluetooth 2.1, GPS i 3G (dwa ostatnie opcjonalnie), czytnik kart SD, slot kart PCMCIA oraz czytnik linii papilarnych. V200 zaopatrzony w pięcioletnią gwarancję, trafi do sklepów w przyszłym miesiącu.

Mogą Cię również zainteresować