PC z ekranem 3D. Czy warto?

Możliwość oglądania różnego rodzaju multimediów w 3D bez konieczności zakładania ciężkich i niewygodnych okularów to coś, na co wielu czeka z utęsknieniem. Właśnie z myślą o takich ludziach firma Fujitsu wprowadza do sprzedaży nowy all in one PC z bezokularowym ekranem 3D.


Specyfikacja komputera Esprimo FH99/CM obejmuje wszystko to, co potencjalny nabywca chciałby mieć w swoim urządzeniu. A więc otrzymamy 23″ ekran o rozdzielczości Full HD z możliwością oglądania obrazów 3D bez okularów. Nowoczesny i bardzo wydajny procesor Intel Core i7-2630QM (do 2,9 GHz z Turbo Boost),4 GB pamięci DDR3 RAM i 2 TB dysk twardy.

Ponadto komputer zostanie wyposażony w chip graficzny Intel HD Graphics 3000, napęd Blu-ray, gigabitową kartę LAN, moduł WiFi 802.11b/g/n. Możemy również liczyć na zintegrowaną kamerkę internetową, czytnik kart pamięci, 2 porty USB 3.0 i 4 USB 2.0, wyjście HDMI oraz wbudowany tuner TV. Całość działa pod kontrolą systemu Windows 7.

Niestety komputer posiada też wady. Pierwszą poważną wadą jest jego cena. Za opisany model przyjdzie nam zapłacić 3 100 dolarów. Jest to dość wysoka cena na komputer, który poza bezokularowym 3D nie oferuje więcej niż konkurencja. Drugą poważną wadą tego Fujitsu jest to, że jest on dedykowany tylko na japoński rynek.

Mogą Cię również zainteresować