Perfect Coll: nowy, polski MLM wywodzący się z klasycznej sprzedaży bezpośredniej

przez Marek Wyrzychowsk

Kilka dni temu swoją stronę internetową opublikowała firma Perfect Coll. Przyglądnęliśmy się jej z uwagą, żeby sprawdzić cóż to za nowa zapowiedź na rynku sprzedaży bezpośredniej. Trzeba przyznać, że jest interesująca, mało tego – zaskakująca. Oczywiście, nie byłbym dziennikarzem, gdybym nie przyczepił się do tego, czy owego. Ani słowa o Mercedesach dla najlepszych! Błąd, bo MLM-owców to zawsze kusi, chociaż sami za to muszą w efekcie płacić.

źródło: www.perfect-coll.plźródło: www.perfect-coll.pl

Być może ta firma stwierdziła, że ich przedstawiciele będą tak dobrze zarabiali, iż sami sobie kupią Mercedesy? Zwraca też uwagę fakt, że przy niektórych produktach brakuje ilustracji. Widać, że jesteśmy świadkami powstawania tej niezwykle ciekawej oferty. Właśnie, dlaczego ciekawej? Spróbujmy odpowiedzieć sobie na to pytanie…

Połączenie MLM z klasyczną sprzedażą bezpośrednią

Firma zaprezentowała plan marketingowy stanowiący niezwykle interesujące połączenie networkingu i sprzedaży bezpośredniej. Budujesz struktury? Buduj. Wszyscy wiemy doskonale, że w MLM to trwa od kilku miesięcy do roku ciężkiej pracy zanim się zacznie zarabiać przyzwoite pieniądze. W Perfect Coll – dzięki temu innowacyjnemu połączeniu – zarabiasz natychmiast, ponieważ na zestawy urządzeń i kosmetyków obowiązuje skrócony plan marketingowy. Na pierwszym progu prowizja dla up-line’a wynosi aż 30%. Biorąc pod uwagę fakt, że zestawy o wartości katalogowej 5 000 zł partnerzy kupują z 40% rabatem, czyli za 3 000 zł, to prowizja wynosi aż 900 zł brutto z VAT. To połączenie pozwala nie tylko od razu zarabiać, ale także błyskawicznie zbudować bardzo dużą strukturę. Mega oferta dla tych, co chcą na MLM szybko zarabiać i mieć super argument dla wprowadzania ludzi w struktury – szybki pieniądz!

Pozostała część planu jest również atrakcyjna, bo firma przeznacza na 12-poziomową strukturę aż 52% ceny uzyskanej ze sprzedaży w cenach dla uczestników MLM. 40% rabatu od cen katalogowych i 52% na plan od cen po rabacie to daje ponad 70% z ceny katalogowej na strukturę – oferta bardzo dobrze pomyślana. 7% obrotu firmy (z tych 52%) dzielone jest pomiędzy wszystkich menedżerów w II planie marketingowym.

Znamy to z innych marketingów, jednak podziałowi pomiędzy 4 poziomy dyrektorskie w Perfect Coll towarzyszy program Szybkiego Startu. Jednocześnie łatwy, jak i frapujący, bo konsekwentnie promujący zasadę duplikacji – wprowadź dwóch, tamci kolejnych dwóch i tak dalej. Firma na to daje 60 dni, w których nie trzeba spełniać warunku obrotu, żeby zostać jednym z dyrektorów.

Ciekawe. Będziemy obserwować, czy szybki start, znany przede wszystkim z klasycznej sprzedaży bezpośredniej, zda egzamin. Plan generalnie jest bardzo prosty i przejrzysty. Aż dziw, że tak prosty… Może dlatego, że założyciele Perfect Coll i Dyrektor Handlowy to osoby o dobrze znanych nazwiskach z innych biznesów. Ale nie nimi się będziemy tutaj zajmować.

Zestaw startowy

Zestaw jest wprost oszałamiający i budzi pytanie czy to nie jest sen w porównaniu do tego, co proponuje konkurencja? Siedem urządzeń kosmetycznych i pięć kosmetyków w cenie 3 000 zł dla Partnerów robi wrażenie. Wiemy, że niektóre firmy w podobnej cenie oferują jedno urządzenia, maksimum dwa, ale siedem? Widać, że firma Perfect Coll postawiła na atrakcyjność swojej oferty. Pytanie – jak z jakością? Niezwłocznie poprosiłem o jeden zestaw do testu przez redakcję więc niedługo zdamy raport, natomiast już teraz, na pierwszy rzut oka widać, że urządzenia wykonane są z niezwykłą starannością i sprawiają solidne wrażenie. Każdy, kto weźmie do ręki te cacka, z których dwa pokryte są czystym złotem, po prostu się zachwyci.

Kolagen

Polski kolagen, naturalny kolagen – do takich haseł się przyzwyczailiśmy. Ale najlepszy? Na jakiej podstawie tak firma uważa? Twierdzą, że posiada wytrzymałość temperaturową do 32C. Że jednym ze składników są cząstki platyny, że jako jedyny jest konserwowany naturalnie, a nie chemią. Twierdzą, że mają biotechnologów, którzy są w tym biznesie od lat. Zobaczymy, niebawem mają opublikować zdjęcie potrójnej helisy z ich produktu. Czekamy z niecierpliwością, faktycznie będzie to coś wyjątkowego. Zamieniłem kilka słów z  dyrektorem handlowym Perfect Coll, Zofią Starzyńską, która od lat pracuje z kolagenem i twierdzi, że osoby, które testowały ten produkt są zachwycone. Tym bardziej, że mają nie tylko klasyczne rodzaje kolagenu, ale również z kwasem hialuronowym.

Firma eksponuje to, że współpracuje z Pomorskim Parkiem Naukowo Technologicznym, tam ma siedzibę i laboratoria. Może wiedzą co mówią, bo nie jest tam łatwo się dostać firmom, które nie są naprawdę innowacyjne.

Kosmetyki

Naturalne, naturalne, naturalne. To hasło przewija się wszędzie. Chwalą się, że mają wyjątkowy kwas hialuronowy – nie znam się na tym, ale opisy kosmetyków naprawdę robią wrażenie. Suplementy z kolei to kolagen liofilizowany i lewoskrętna witamina C oparta na Aceroli. Oferta wygląda zachęcająco.

Firma

Spółka powstała stosunkowo niedawno, ale założyciele są w biznesie od lat. Faktycznie znam te nazwiska, a jeszcze bardziej produkty, którymi się zajmowali: Rainbow, Roboclean, Roomba, Ozonomatic, Kohersen, Zedi. I teraz jako pierwsi połączyli klasyczną sprzedaż bezpośrednia z MLM. Zobaczymy jaki to da efekt. Myślę, że przyda się świeży oddech w polskim network marketingu. Inne spojrzenie, nowatorski plan marketingowy i dobre, nowe produkty.

Marketing

Dobrze zrobiony i bardzo czytelny. To widać na każdym kroku podróżowania po stronie internetowej i katalogach produktowych. Solidna informacja, perfekcyjne przygotowanie (nomen omen do nazwy firmy Perfect). Strona internetowa wręcz powala estetyką i profesjonalizmem.

Finanse

System odbierania pieniędzy przez Partnerów obejmuje trzy sposoby: faktury – klasyczne. 95% rabatu na zakup produktów – odważne. Karta „VISA Perfect Coll” do wypłat w bankomatach – nowoczesne. Nic dodać, nic ująć, wszystko co potrzeba, a nawet więcej. Dodatkowo firma umożliwia zakupy na raty – dobrze pomyślane.

OK. Zrecenzowaliśmy stronę internetową, system i produkty, ale co dalej? Zadzwoniłem do zarządu i dowiedziałem się, że na dniach uruchomią sprzedaż. Natomiast rejestrować można się już teraz. Do rejestracji nie wymagają robienia żadnych zakupów. Czekamy zatem na wszelkie sygnały z niecierpliwością i życzymy sukcesu! Oferta naprawdę niestandardowa.

Mogą Cię również zainteresować