Pierwszy mobilny dysk 1,5 TB

przez Marek Wyrzychowski

Firma Seagate wprowadziła, jako pierwsza na świecie, 2,5 calowy dysk przenośny o pojemności 1.5 TB. Dysk posiada na wyposażeniu przewód z interfejsem USB 3.0. Urządzenie trafi do Polski jeszcze w 2010 roku.


Posiadając dysk o pojemności 1.5 TB użytkownicy mogą przechowywać do 60 filmów w rozdzielczości HD, 750 gier wideo, tysiące zdjęć i niezliczone godziny muzyki. Nowy dysk FreeAgent GoFlex 1.5 TB jest uniwersalnym, zaawansowanym technologicznie rozwiązaniem, które pozwala przechowywać, udostępniać oraz korzystać z cyfrowych treści za pośrednictwem komputerów Mac, PC, odbiorników TV czy rozwiązań mobilnych. Wszystkie przenośne dyski GoFlex 1.5TB będą sprzedawane z kablem wyposażonym w interfejs USB 3.0, co pozwoli na przyspieszenie transferu nawet 10 krotnie w porównaniu do rezultatów generowanych przez dysk wyposażony w złącze USB 2.0. Kabel Superspeed USB 3.0 będzie kompatybilny z istniejącymi portami USB 2.0.

Wszystkie dyski przenośne GoFlex 1.5 TB są kompatybilne z systemami operacyjnymi Windows oraz Mac OS X. Każdy dysk posiada sterownik NTFS dla systemu operacyjnego Mac OS X, dzięki któremu dostęp do danych będzie możliwy zarówno z komputerów Windows oraz Mac. Driver jest jednorazowo instalowany na komputerze Mac i pozwala na dostęp oraz przechowywanie plików na GoFlex sformatowanym pod Windows.

Mogą Cię również zainteresować