Po 27 latach firma Nikken zamyka swoją działalność w Europie

przez Maciej Maciejewski
752 odsłony

Dobiega końca 27 letnia historia tego biznesu MLM na starym kontynencie. Od 31 marca 2023 roku network marketingowa spółka Nikken oficjalnie kończy swoją działalność na terenie Europy. Firma skoncentruje swoją działalność na rynkach Ameryki Północnej, Łacińskiej i w Japonii.

Dyrektor generalny Nikken, Luis Kasuga powiedział: – Jesteśmy dumni z bycia częścią europejskiej gospodarki przez ponad dwie dekady i dziękujemy za lojalność oraz wsparcie naszym europejskim niezależnym konsultantom na przestrzeni lat. Zdajemy sobie sprawę z zakłóceń, jakie może to spowodować i dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić płynność biznesową naszym współpracownikom i ich klientom.

Jako główny powód zamknięcia działalności firma podała klimat gospodarczy ostatnich trzech lat. Pomimo maksymalnych wysiłków spółki, coraz wyższe koszty produkcji i braki w łańcuchu dostaw poważnie wpłynęły na jej wyniki finansowe.

Kasuga dodał: – Jesteśmy wdzięczni za możliwość służenia i poznawania wielu niesamowitych osób na przestrzeni tych lat. Personel Milton Keynes pozostanie bohaterami w naszych sercach, nawet jeśli jesteśmy zobowiązani do uhonorowania każdego niezależnego konsultanta i zarejestrowanego klienta najlepszą możliwą obsługą przez ostatni dzień operacji w Europie. Jesteśmy przekonani, że nasza społeczność wellness będzie nadal otrzymywać produkty i usługi tej samej jakości za pośrednictwem naszych innych globalnych jednostek. Życzymy wszystkim jak najlepszej przyszłości.

Mogą Cię również zainteresować