Polacy pokochali mobilny internet

przez Tomasz Głowacki
711 odsłony

Ponad 40% polskich internautów, którzy przeszli ze stacjonarnego na mobilny dostęp do sieci, spędza więcej czasu online – wynika z badania firmy Oriaq. Jako największą zaletę mobilnego internetu wskazują łatwość kontaktu ze znajomymi i rodziną.

Jak wynika z badań aż 42% polskich internautów, którzy przeszli ze stacjonarnego na mobilny dostęp do sieci, deklaruje, że spędza obecnie więcej czasu online, podczas, gdy 51% nie zauważyło zmiany pod tym względem. Co trzeci użytkownik internetu dzięki mobilnemu dostępowi więcej pracuje w trybie zdalnym.

Mobilny dostęp do internetu nie zwiększa również intensywności korzystania przez polskich użytkowników serwisów mikroblogowych. Takich witryn większość respondentów po prostu w ogóle nie używa, a tylko dla 7% przejście ze stacjonarnego na mobilny dostęp do sieci miało pozytywny wpływ na korzystanie z tych stron.

Jak podaje portal „Wirtualnemedia.pl” polscy internauci korzystający z mobilnego dostępu do sieci podkreślają przede wszystkim, że ułatwia on kontakt ze znajomymi i rodziną oraz pracę i naukę. Stałość połączenia z internetem wymienia ponad 20% użytkowników.

Badanie opinii polskich internautów na temat zmian związanych z korzystaniem z mobilnego dostępu do sieci objęło blisko pół tysiąca respondentów, mających dostęp do mobilnego internetu.

Mogą Cię również zainteresować