Powstaje nowa definicja piramidy finansowej

przez Marek Wyrzychowsk
990 odsłony

Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł w programie „Money. To się liczy” zapowiedział prace nad zdefiniowaniem „piramidy finansowej” oraz „wielkiej afery gospodarczej” w przepisach tak, aby „zabezpieczyć interesy Polaków”.

źródło: Money.plźródło: Money.pl

Czekamy z wielką niecierpliwością. Mamy nadzieję, że ustawodawcy znów nie wyleją dziecka z kąpielą, a prowadzone postępowania w sprawie ewidentnych piramid finansowych nie będą już ciągnęły się po pięć lat jak to ma miejsce obecnie. Być może sprawy tak ważne dla milionów polskich obywateli nie będą już przerzucane z urzędu do urzędu jak od Iwana do pogana… Kwestia piramid finansowych w Polsce wymaga nowej – inteligentnej konstrukcji prawnej oraz dynamicznego i sprawnego działania osób kompetentnych.

Zobacz wypowiedź: Wiceminister zapowiada nowe przepisy

Przypomnijmy, że obecnie nie wygląda to profesjonalnie. Obecnie ciągną się postępowania prokuratorskie i UOKiK w sprawie takich spółek jak FutureNetDasCoin, NetLeaders, a w sprawie Lyoness (choć w innych krajach już od dawna zapadają wyroki) polscy urzędnicy grzebią się już piąty rok. Porażka na całej długości frontu.

Mogą Cię również zainteresować