Problemy finansowe w Isagenix. Rodzina założycieli traci udziały

przez Maciej Maciejewski
1225 odsłony

Network marketingowa firma Isagenix zawarła ostateczną Umowę Wsparcia Restrukturyzacji (RSA), przenoszącą większość udziałów spółki na kluczowych interesariuszy finansowych. Dzięki temu inwestorzy przejmą pakiet kontrolny w firmie, podczas gdy rodzina Coover, która wniosła 95 milionów dolarów wartości poprzez wkład pieniężny i umorzenie długów, zachowa pakiet mniejszościowy.

źródlo: Flickr

Wkład rodziny Coovers i redukcja zadłużenia od zabezpieczonych pożyczkodawców pozwolą firmie Isagenix wyeliminować około 130 milionów dolarów długu i znacząco poprawić swoją pozycję kapitałową.

– Plan, który nakreśliliśmy z naszymi inwestorami, stworzy solidne podstawy finansowe do dalszej działalności, umożliwiając nam robienie tego, co robimy najlepiej – powiedziała Sharron Walsh, dyrektor generalny Isagenix.

– RSA wyraźnie odzwierciedla wiarę naszych założycieli i zabezpieczonych pożyczkodawców w długoterminowy plan biznesowy Isagenix. Jesteśmy wdzięczni naszemu utalentowanemu, nieustępliwemu zespołowi – zarówno w terenie, jak i w biurze firmy – który nadal koncentrował się na prowadzeniu naszej społeczności w kierunku zdrowia i lepszego samopoczucia podczas trwania wszystkich negocjacji. Cieszymy się, że możemy wnieść w nasz biznes MLM nową siłę finansową, którą możemy inwestować w innowacje, rozwiązania cyfrowe i ogólny dobrostan, działając ze zrównoważoną strukturą kapitałową – dodała Walsh.

Mogą Cię również zainteresować