Program Herbalife otrzymał akceptację CDC

przez Maciej Maciejewski
2012 odsłony

Zainicjowany przez network marketingowy koncern Herbalife projekt o nazwie „Program interwencji w zakresie stylu życia” został uznany przez amerykańską, krajową agencję zdrowia publicznego – Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), za certyfikowany program zapobiegania cukrzycy.

Ogłoszenie tego faktu zbiega się z Narodowym Miesiącem Świadomości Cukrzycy, który zwraca uwagę na fakt, iż 38 milionów Amerykanów cierpi obecnie na cukrzycę, a 97 milionów na stan przedcukrzycowy, prowadzący do cukrzycy typu 2. CDC wskazuje przy tym i promuje w tym zakresie rozwiązania oparte na dowodach, takie właśnie jak uznane programy, które mogą zmniejszyć ryzyko cukrzycy typu 2 o ponad połowę.

– Jesteśmy podekscytowani faktem, że będziemy oferować uznany przez CDC program zmiany stylu życia, podejście oparte na konkretnym systemie nauczania, który koncentruje się na zmianie zachowania w celu poprawy utraty wagi i jest poparte dowodami naukowymi. Herbalife jest pierwszą firmą zajmującą się sprzedażą bezpośrednią i marketingiem sieciowym, która stała się dostawcą takiego programu, uznanego przez CDC – powiedział dr Kent Bradley, dyrektor ds. zdrowia i specjalista ds. żywienia w Herbalife. (Foto, źródło: Pixabay)

Mogą Cię również zainteresować