Projekt Aquila

przez Tomasz Zawada
1279 odsłony

Projekt Aquila

Akcja poświęcona ptakom templariuszy

Marek Wyrzychowski

Bielik to orzeł, którego wizerunek nasi przodkowie zamieścili w herbie Polski. Niestety, jeszcze nie tak dawno do orłów bielików strzelało się jak do kaczek, co spowodowało, iż prawie wyginęły.

Projekt Aquila

Akcja poświęcona ptakom templariuszy

Marek Wyrzychowski
alt
Bielik to orzeł, którego wizerunek nasi przodkowie zamieścili w herbie Polski. Niestety, jeszcze nie tak dawno do orłów bielików strzelało się jak do kaczek, co spowodowało, iż prawie wyginęły. Teraz, ten piękny pierwowzór naszego godła – ptak drapieżny z rodziny jastrzębiowatych, jest objęty ścisłą ochroną gatunkową, ale zewsząd na orły czyha wiele innych niebezpieczeństw. Chcą im pomóc polscy rycerze ze Śląskiej Autonomicznej Komandorii Templariuszy.

Pokój oraz szacunek dla przyrody i środowiska naturalnego są wartościami, które Europejczycy chcą zachować i wzmacniać w społeczeństwie – wynika z badania Special Eurobarometr zrealizowanego przez TNS Opinion & Social na zlecenie Komisji Europejskiej. Dlatego NETWORK magazyn zdecydował się objąć patronatem akcję „Projekt Aquila”, mającą na celu wspieranie ochrony populacji orłów bielików, które – o dziwo – zamieszkały niedawno na terenie województwa śląskiego.

Mogą Cię również zainteresować