Przełomowy aparat fotograficzny?

400 odsłony

Nagrywanie obrazu HD z szybkością 720 klatek na sekundę jest możliwe bez skomplikowanego i zajmującego dużo miejsca sprzętu. Rewelacyjne zdjęcia i nagrania można zrobić za pomocą aparatu, który rozmiarem przypomina tradycyjną lustrzankę.


Do tej pory robienie zdjęć wysokiej jakości z dużą szybkością zapisu wymagało ciężkiego i zazwyczaj dużego gabarytowo sprzętu, a czasem wręcz grupy specjalistów, która go obsługiwała. TS3Cine wywraca to do góry nogami. To pierwszy aparat, który nie tylko jest łatwy w obsłudze, ale pozwala także na robienie nagrań z prędkością 720 klatek na sekundę. Oczywiście wiele aparatów daje możliwość nagrywania z dużą prędkością zapisu, jednak w większości z nich to tylko dodatkowa opcja, która nie nadaje się do nagrań wysokiej jakości.

TS3Cine robi zdjęcia i nagrywa filmy w jakości 720p oraz 1080p. W tym drugim wypadku szybkość zapisu spada do 500 klatek na sekundę. Uwiecznione obrazy można oglądać na wbudowanym, 7 calowym wyświetlaczu LCD. TS3Cine ma własny dysk SSD o pojemności 256 GB, wejście na kartę micro SD, port USB i wyjście HDMI. Aparat został tak zaprojektowany, aby był urządzeniem jak najbardziej przenośnym, ma wyciąganą, ładowaną baterię, która wytrzyma 3 godziny ciągłej pracy. Dodatkowo może łączyć się z innymi urządzeniami za pomocą Wi-Fi. Jednak, żeby stać się posiadaczem tego urządzenia, trzeba się nieźle wykosztować. Jego cena wynosi równe 30 tys. dolarów. Prezentacja aparatu na targach NAB 2011:

Mogą Cię również zainteresować