Przełomowy wynalazek dla majsterkowiczów

przez Maciej Badowski, źródło: Wired.com
572 odsłony

Ten gadżet wprowadza ogromną dawkę nowoczesności do skrzynek z narzędziami domowych majsterkowiczów. Takiej miarki jeszcze nie widzieliście. Przedstawiamy Smart Fingers – nowy wymiar suwmiarek.


Smart Fingers to gadżet dwuelementowy. Przypominające naparstek końcówki należy nałożyć na dwa palce, niekoniecznie jednej ręki. Następnie rozszerzyć na długość mierzonego przedmiotu. Znajdujące się w połówkach czujniki potrafią z dużą dokładnością ocenić odległość między sobą. Wynik pomiaru zostanie zaprezentowany w wybranej jednostce na ekranie OLED. Dzięki wbudowanej pamięci wewnętrznej możemy przechowywać wybrane rezultaty. Za pomocą USB nasze dane możemy przesłać do komputera.

Na razie jest to tylko koncepcja choć niewykluczone, że zostanie zrealizowana. Tym bardziej, że została opracowana z dbałością o szczegóły. Autor przemyślał kwestię materiałów użytych wewnątrz „naparstków” – będzie to silikon, który unieruchomi palce, pozwalając na dokładny pomiar. Po złączeniu połówek można je będzie wpiąć do ładowarki lub portu USB.

Zastanawiające jest, ile wynosi maksymalny limit odległości między połówkami urządzenia. Czy możliwe byłoby dokonywanie pomiarów bardzo dużych przedmiotów przez dwie osoby oddalone od siebie o kilkanaście metrów? Jeśli tak, to przyrząd ten miałby spore szanse rywalizować nie tylko z suwmiarkami, ale i taśmami mierniczymi.

Mogą Cię również zainteresować