Recepta na miejskie korki

przez Tomasz Głowacki
557 odsłony

Każdy z nas zna uczucie, kiedy nie ma miejsca na zaparkowanie samochodu, gdy nie możemy się przecisnąć między samochodami lub, gdy zazdrościmy użytkownikom motocykli do poruszania się po mieście. General Motors wyszedł ku oczekiwaniom najbardziej wybrednym mieszczuchom.

General Motors wraz z chińską SAIC Group zaprezentuje na Expo 2010 w Szanghaju pojazd EN-V. Samochód jest głównie przeznaczony do poruszania się między ciasnymi uliczkami miast, np. takich, jak przeludniony Szanghaj.


Jednak czym ten samochód będzie się różnił od maleńkiego Smarta? „Miniaturowy pojazd, przeznaczony dla 2 osób, posiadający tylko 2 koła i napędzany elektrycznie, z wyglądu przypominający rozrośnięty segway – ma na celu umożliwić maksymalnie szybkie podróżowanie po mieście.” – informuje portal gadżetomania.pl.


Samochód był stworzony z myślą o ciasnych i zatłoczonych uliczkach wielkich miast. Czy wejdzie do seryjnej produkcji? Nie wiadomo. Póki co EN-V będzie można zobaczyć w pawilonie należącym do GM-SAIC w trakcie targów Expo 2010.

Mogą Cię również zainteresować