Rewolucyjny ekran dotykowy

430 odsłony

Na konferencji ludzkich interakcji z komputerem grupa z A&M University zaprezentowała swój ekran dotykowy, któremu poświęcono kilka ostatnich lat pracy. ZeroTouch nie jest typowym ekranem, lecz pustą ramką z diodami LED wypełnioną krzyżującymi się wiązkami podczerwieni.


Projekt wydaje się banalnie prosty i fakt, że nikt wcześniej nie zaprezentował go w taki sposób jest wręcz niebywały. Światła wykrywają wszystko co przecina ich wiązkę. Urządzenie jest w stanie rozpoznać 20 niezależnych obiektów na raz. Nie tylko zapamiętuje, że coś tam jest, ale rozpoznaje także wielkość obiektów. Dodatkowo możliwe jest też obracanie i skręcanie.

ZeroTouch pozwala nie tylko korzystać z wielu aplikacji w powietrzu, ale zamienia też każdą powierzchnię, na której leży panel dotykowy. Może działać również jako panel 3D pozwalający dowolnie obracać obiekty. Do tej pory nie stworzono jeszcze aplikacji, która wykorzystałaby technologię 3D w taki sposób, ale wszystko wskazuje na to, że ten pomysł powoli daje nam takie możliwości. Oto film przedstawiający zasadę działania ZeroTouch:

Mogą Cię również zainteresować