Rób zdrowo biznes MLM czyli spożywaj zioła i przyprawy. Pomogą Ci w walce z wirusami

przez Magdalena Brozio
1617 odsłony

„Wiele ziół, a nawet powszechnie znanych przypraw ma udowodnione działanie przeciwwirusowe i są stosowane w tym celu od tysięcy lat. Warto sięgnąć po nie w tym szczególnie trudnym dla naszego zdrowia czasie” – radzi fitoterapeuta.

Marta Frygier, fitoterapeutkaMarta Frygier, fitoterapeutka

– Wiele przypraw i ogólnodostępnych ziół może być skutecznym wsparciem dla klasycznego leczenia infekcji wirusowych, a najlepiej stosować je zapobiegawczo – mówi Marta Frygier, fitoterapeuta i ekspert marki Dobre Konopie. – Ponieważ na wirusy, w tym na koronawirusy antybiotyki nie działają, warto pomóc sobie fitoterapią. Oczywiście najlepsze korzyści uzyskamy, jeśli zastosujemy medycynę integracyjną, czyli zarówno akademicką jak i naturalną. Tak właśnie leczono chorych w Chinach i jak wiemy, oni najprawdopodobniej już poradzili sobie z koronawirusem – dodaje ekspertka.

Co i jak stosować na wirusy? Zioła i przyprawy, które pomagają zwalczać wirusy, zawierają aktywne związki wzmacniające układ immunologiczny. Związki te hamują bakterie i wirusy przed zakażaniem zdrowych komórek i stymulują stan homeostazy organizmu. – Jako dodatek do potraw przeciwwirusowo zadziała oregano, kurkuma, chrzan, czosnek oraz imbir. W aromaterapii odkażająco na pomieszczenia będzie działać m.in. olejek eukaliptusowy, laurowy, konopny, geraniowy czy cedrowy. W postaci soku polecam czarny bez mówi Marta Frygier.

W formie herbatek, naparów suplementów diety stosujemy rośliny, których nie dodaje się do pożywienia, a które również mają szerokie działanie przeciwwirusowe:

Traganek – silnie wpływa na układ immunologiczny za sprawą zawartych w nim m.in. polisacharydów i saponin. Jest bogaty w składniki mineralne, takie jak potas, żelazo, miedź i cynk. Dzięki glikozydom i flawonoidom chroni przed wolnymi rodnikami. Ma silne działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Najlepiej przyjmować go w postaci ekstraktu, czyli jako suplement diety.

Echinacea czyli jeżówka – zawiera związek zwany echinaceiną, który hamuje bakterie i wirusy przed zakażaniem zdrowych komórek oraz ich replikacją. Najkorzystniej przyjmować ją w postaci soku lub nalewki, ale herbatka z jeżówki również będzie działać na organizm wzmacniająco i przeciwwirusowo.

Koci pazur (vilcacora) dzięki aktywnym składnikom, takim jak fenolokwasy, garbniki i saponiny działa immunostymujuląco, przeciwwirusowo i przeciwzapalnie. Możemy przyjmować to zioło w postaci naparu: 2 g. sproszkowanego zioła na 1 szklankę wrzącej wody, zaparzamy przez 15 minut. Pijemy 2-3 szklanki naparu dziennie.

Cannabis Sativa L. czyli konopie siewne – dzięki zawartym w konopiach kannabinoidom działają przeciwzapalnie, przeciwwirusowo, pobudzają naturalną odporność organizmu i stymulują jego homeostazę. Przyjmujemy w postaci suplementu diety (olejków CBD) lub naparu ze świeżych lub suchych kwiatów trzy razy dziennie po 100-120 ml.

Korzeń lukrecji – swą przeciwwirusową aktywność zawdzięcza zawartości związku zwanego triterpenoidem. Lukrecja doskonale sprawdzi się w stanach przeziębienia, grypy, anginy. Lukrecja hamuje wirus HIV-1, HCV, HSV, EBV oraz coronavirus. Uwaga! Lukrecja podnosi ciśnienie krwi. Zażywamy ją w postaci odwaru (jedną lub dwie łyżki lukrecji gotujemy od 5 do 15 minut) lub naparu (parzymy pod przykryciem 5-15 minut).

Mogą Cię również zainteresować