Rozsyłasz spam? Microsoft Cię dorwie!

przez Tomasz Głowacki
519 odsłony

Blady strach powinien spaść niebawem na spamerów. Amerykański sąd zezwolił gigantowi Microsoft ścigać firmy zaśmiecające skrzynki mailowe osób na całym świecie. A wszystko zaczęło się od tworu zwanego Waldedac.

Waldedac, to system, który codziennie rozsyła nawet 1,5 miliarda maili ze spamem. Jest botnetem, a jeszcze jaśniej, jest grupą komputerów, nad którymi kontrolę przejęli hakerzy. To właśnie oni rozsyłają po całym świecie spamy, a także wirusy i programy szpiegowskie.

Po orzeczeniu sądu, spółka VeriSign, zarządzająca domeną najwyższego poziomu „com”, ma tymczasowo odłączyć od internetu 277 adresów, które służą hakerom do sterowania przepływami danych w botnecie – informuje „Gazeta Prawna”.

Wygrana w sądzie zajęła Microsoftowi wiele miesięcy. Jednak nawet taki wyrok nie załatwi problemu spamu w internecie. Jak twierdzą amerykańscy eksperci, odłączanie od internetu podejrzanych adresów nie jest cudowną bronią w walce z botnetami. – Spamerów jest dużo, trzeba również innych sposobów eliminowania spamerów z internetu – dodają amerykańscy specjaliści od rynku komputerowego.

Mogą Cię również zainteresować