„Natłok informacji – kiedy szansa, kiedy zagrożenie?” to pytanie, które stanowiło oś dyskusji moderowanej przez trzech ekspertów: Tadeusza Mosza – publicysty, komentatora gospodarczego i ekonomicznego, autora wielu popularnych programów radiowych i telewizyjnych, Andrzeja Fesnaka – wykładowcę akademickiego, specjalistę w zakresie finansów oraz Piotra Senatora – eksperta w dziedzinie systemów ERP. W pierwszej Akademii ERP wzięło udział 20 osób związanych z biznesem, reprezentujących firmy z różnych branż. W kameralnym gronie eksperci oraz uczestnicy toczyli dyskusję na temat szans i zagrożeń, jakie niesie za sobą wszechobecny nadmiar informacji.
Akademia moderowana była przez Tadeusza Mosza, komentatora gospodarczo-finansowego, autora setek programów o tematyce gospodarczej i biznesowej, m.in. „Plus Minus” i „EKG” oraz dr Andrzeja Fesnaka, eksperta z dziedziny finansów, jednego z najlepszych polskich trenerów o specjalizacji: biznes, finanse i umiejętności interpersonalne. Ze strony partnera strategicznego – firmy Sage, gościem był Piotr Senator, ekspert w dziedzinie systemów wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem.
Każdy z prelegentów starał się zaprezentować inną optykę podejścia do tematu przewodniego. Tadeusz Mosz przedstawił podejście ekonomiczne, Andrzej Fesnak do zagadnienia podszedł z perspektywy finansów, natomiast Piotr Senator omówił problematykę z punktu widzenia przydatności i wykorzystania systemów ERP. Prowadzący zachęcali uczestników do zabierania głosu, co sprawiło, że całość spotkania opierała się na ożywionej dyskusji ekspertów ze zgromadzonymi na sali praktykami. – Mam nadzieję, że zainaugurowana w piątek Akademia ERP stanie się znaczącą na mapie polskiego biznesu platformą wymiany wiedzy i doświadczenia dla menedżerów średnich i dużych przedsiębiorstw. Sukces pierwszego spotkania dobrze wróży na przyszłość – powiedział Piotr Senator, product manager w firmie Sage.
– Krajowa Izba Gospodarcza – partner wspierający Akademię ERP, wspiera aktywnie tego rodzaju przedsięwzięcia, mając przede wszystkim na względzie rozwój polskich przedsiębiorstw – skomentował Mieczysław Bąk, zastępca sekretarza generalnego Krajowej Izby Gospodarczej. Wśród uczestników spotkania rozlosowano iPad 2 oraz dwie prenumeraty magazynu „Manager”. Każdy z gości otrzymał także dyplom ukończenia Akademii ERP, najnowszą książkę dr Andrzeja Fesnaka, pt. „Jakie decyzje finansowe podejmują bogaci i dlaczego biedni robią błędy, działając inaczej” oraz szereg praktycznych upominków.
Kolejna Akademia ERP odbędzie się w Poznaniu. Data oraz szczegóły spotkania pojawią się już wkrótce na stronie internetowej, działającej pod adresem www.akademiaerp.pl. Partnerem wspierającym Akademię ERP jest Krajowa Izba Gospodarcza, największa organizacja samorządu gospodarczego w Polsce. Istnieje od roku 1990 skupiając ponad 150 różnych organizacji biznesowych. KIG działa na rzecz nowoczesnego rozwoju przedsiębiorczości oraz bierze aktywny udział w tworzeniu warunków sprzyjających prowadzeniu działalności gospodarczej (www.kig.pl). Partnerem strategicznym Akademii ERP jest firma Sage sp. z o.o. – wiodący producent oprogramowania wspomagającego zarządzanie w Polsce, wchodzący w skład Sage Group plc – jednego z trzech największych dostawców rozwiązań wspomagających zarządzanie na całym świecie (www.sage.com.pl).