Siłownia w pracy

przez Maciej Badowski
466 odsłony

Czy zmieniłoby się postrzeganie przełożonego, jeśli na ławeczce wyciskałby 150 kg? Czy wspólne ćwiczenia na siłowni po pracy mogą poprawić atmosferę w firmie? W przekonaniu coraz większej ilości firm, zwłaszcza w USA, uważa się, że tak.

źródło: www.flickr.com
źródło: www.flickr.com

Z badań Society for Human Resource Management wynika, że co piąty pracodawca zapewnia swoim pracownikom dostęp do wybranej siłowni lub centrum fitness. Najczęściej są to siłownie zlokalizowane w pobliżu biura, w centrach biznesowych. Niekiedy organizowane są własne, mini siłownie w firmowych biurach. Powodów takiego działania jest kilka. Przede wszystkim, bezpłatny dostęp do możliwości pracy nad kondycją fizyczną sprawia, że pracownicy chętniej korzystają z takiej opcji, a dbając o kondycję stają się zdrowsi i bardziej efektywni w pracy.

Kolejną korzyścią jest zacieśnianie więzów między pracownikami. Nie każdy przecież chętnie pójdzie na imprezę pracowniczą, a ich zastępnikiem może być właśnie wspólna aktywność fizyczna – czy to w postaci ćwiczeń na siłowni czy meczu siatkówki. Wspólne ćwiczenia ponadto pozwalają się też zrelaksować, dlatego cześć pracodawców zachęca pracowników do korzystania z siłowni w czasie przerwy na lunch. Pół godziny aktywności energetyzuje i oczyszcza umysł. Dzięki temu pozwala pracować efektywnie przez kolejne 4 godziny.

Mogą Cię również zainteresować