Spółka Nature’s Sunshine Products opublikowała pierwszy raport o zrównoważonym rozwoju

przez Maciej Maciejewski
909 odsłony

Działająca w systemie sprzedaż bezpośrednia i marketing sieciowy firma Nature’s Sunshine Products opublikowało swój pierwszy, kompleksowy raport na temat zrównoważonego rozwoju. Teraz plany na przyszłość tego biznesu MLM są uporządkowane i bardzo szeroko zakrojone.

źrdódło: Pixabay

Raport podkreśla postępy, jakie firma Nature’s Sunshine Products poczyniła w swojej 50 letniej historii okraszonej bezustannym wyznaczaniem celów stałego, zrównoważonego postępu w produkcji swoich produktów, inwestowaniu w ludzi i ulepszaniu procesów technologiczno-sprzedażowych.

Dokument dotyczący zrównoważonego rozwoju pokazuje zaangażowanie NSP w wykorzystywanie uzdrawiającej mocy natury i prowadzenie firmy w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości we wszystkich aspektach jej działalności. Dzięki wiodącym w branży DS/MLM inicjatywom w zakresie miejsca pracy i celom w zakresie zrównoważonego rozwoju, Nature’s Sunshine Products nadal przekształca swoje funkcjonowanie na tych wszystkich szczeblach.

– NSP od 50 lat poświęca się naturze. Dążymy do tego, aby stać się siłą natury poprzez osiąganie naszych celów środowiskowych, społecznych i związanych z zarządzaniem. Ten pierwszy raport na temat zrównoważonego rozwoju pozwala nam przyjrzeć się pracy, którą nadal wykonujemy i znaleźć sposoby na lepszą ochronę przyrody, co jest niezbędne dla naszej firmy – powiedział Terrence Moorehead, dyrektor generalny w NSP.

W 2021 roku Nature’s Sunshine Products przeprowadziło pełną ocenę wpływu firmy na środowisko i emisję gazów cieplarnianych. Wyniki pomogły spółce zdefiniować cele zrównoważonego rozwoju na rok 2022, które obejmują:

  • 50% redukcja emisji gazów cieplarnianych (zakres 1 i 2) do 2025 r.
  • 100% energii odnawialnej we własnych zakładach produkcyjnych do 2023 r.
  • 0% odpadów na wysypiskach we wszystkich centrach dystrybucyjnych do 2023 r.
  • 35% redukcja odpadów we własnej produkcji do 2025 r.

Aby kierować swoimi świadomymi ekologicznie działaniami, Nature’s Sunshine Products powołało nowego wiceprezesa ds. globalnego zrównoważonego rozwoju i przejrzystości. Został nim Trent McCausland. – Jestem zaszczycony, że mogę pomóc firmie NSP w osiągnięciu celów zrównoważonego rozwoju, ponieważ zrównoważony rozwój zawsze był moją pasją – skomentował Trent McCausland. Istnieje wiele sposobów, dzięki którym możemy nadal wprowadzać bardziej zrównoważone praktyki do naszych procesów pozyskiwania, produkcji i łańcucha dostaw – dodał.

Tworząc pozytywną kulturę i doświadczenie pracowników, Nature’s Sunshine Products jest lepiej wyposażone, aby zmieniać świat i nieść dobro. Programy różnorodności, równości i integracji ukierunkowane na dobre samopoczucie, pomogły pracownikom i dystrybutorom skupić się na ich zdrowiu oraz dobrym samopoczuciu.

– We wszystkim co robimy, nasi ludzie, nasza kultura i nasze społeczności są w centrum naszej działalności – stwierdził Tracee Comstock, wiceprezes ds. zasobów ludzkich. – Nasze zaangażowanie w dobre samopoczucie obejmuje nie tylko nasze produkty, ale także promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia ludzi, którzy tworzą nasz biznes.

Mogą Cię również zainteresować