Spółka Tupperware ma nowego wiceprezesa wykonawczego

przez Maciej Maciejewski
673 odsłony

Firma Tupperware ogłosiła mianowanie Jima Van Ingena na wiceprezesa wykonawczego firmy ds. łańcucha dostaw. Ten sprawny menadżer specjalizuje się w produkcji i dystrybucji, które zdobył w branży motoryzacyjnej i przemysłowej. Ostatnio był prezesem działu motoryzacyjnych komponentów układu napędowego w grupie Novares.

Novares to znany, francuski producent części samochodowych z tworzyw sztucznych i metalu, posiadający ponad 40 oddziałów na całym świecie. W tej firmie Jim Van Ingen ponosił pełną odpowiedzialność za obiekty firmy w USA i Meksyku.

Przed pracą w Novares pełnił funkcję prezesa i dyrektora generalnego Bway Corporation, spółki portfelowej private equity o wartości 1,5 miliarda dolarów. Prowadził inicjatywy transformacyjne w prawie 40 globalnych zakładach produkcyjnych dla The Marmon Group/Berkshire Hathaway, wprowadzając nowe projekty i inwestycje kapitałowe.

– Budujemy biznes na miarę marki Tupperware i w tym celu rozszerzamy się o nowe kanały, nowe kategorie produktów i nowe metody dystrybucji. Posiadanie wykwalifikowanego i doświadczonego lidera łańcucha dostaw, takiego jak Jim, jest dokładnie tym talentem, którego potrzebujemy, aby wesprzeć nasz wielokanałowy plan rozwoju – powiedział Miguel Fernandez, prezes i dyrektor generalny w Tupperware Brands.

– Zwłaszcza w dzisiejszym, wymagającym środowisku operacyjnym i łańcuchu dostaw wierzymy, że globalna wiedza operacyjna Jima, udane doświadczenie w zakresie realizacji zamówień oraz umiejętność budowania wysokowydajnych zespołów na całym świecie, będą szczególnie cennym atutem naszej szybko rozwijającej się firmy – dodał Fernandez.

W Tupperware Jim Van Ingen będzie nadzorował strategię i realizację globalnego łańcucha dostaw firmy. Będzie odpowiedzialny za wydajność operacyjną, w tym realizację umów dotyczących poziomu produktów i usług, cele kosztowe oraz wprowadzanie procesów, infrastruktury i technologii w celu osiągnięcia doskonałości operacyjnej.

Mogą Cię również zainteresować