Szkolenie menedżerów Livioon w Poznaniu

przez Marek Wyrzychowski

16 stycznia br. byliśmy z naszym reporterskim zoomem w poznańskim City Park Hotel & Residence, gdzie edukowali się liderzy polskiej, działającej w systemie marketingu sieciowego, firmy kosmetycznej LIVIOON. W przedsięwzięciu pomógł nasz projekt AKADEMIA MLM.

ee

Firma LIVIOON to młodziutkie przedsięwzięcie biznesowe i współpracujący z nią dystrybutorzy potrzebują na starcie merytorycznej, profesjonalnej edukacji biznesowej. Dlatego niezmiernie cieszy nas fakt, że w tej właśnie kwestii zwrócono się o pomoc do naszego projektu edukacyjno-konsultingowego AKADEMIA MLM.

– Jesteśmy firmą specjalizującą się w sprzedaży luksusowych perfum pochodzących z Francji. Pomysł powstania LIVIOON zrodził się kilka lat temu podczas pobytu w Prowansji, której obszar charakteryzuje ogromny wybór roślin stanowiących składniki do tworzenia świetnych, ekskluzywnych kompozycji zapachowych. Dziś perfumy to sposób na wyrażenie siebie, swoich uczuć i marzeń. Zapach towarzyszy nam każdego dnia przywołując najdalsze wspomnienia, przypominając bliskich lub szczególne wydarzenia z naszego życia. Perfumy dobrej jakości tworzą aurę pożądania, luksusu i profesjonalizmu. Dlatego postawiliśmy na szkolenia kompetentne – powiedział nam Andreas Widowski, chief executive officer w Livioon International.

Na szkolenie „Dynamiczne budowanie biznesu MLM” z grona skupionych w akademii wykładowców, wybraliśmy naszych trzech specjalistów. Jako pierwszy wystąpił redaktor naczelny „Network Magazynu” Maciej Maciejewski w wykładzie zatytułowanym „MLM. Biznes XXI wieku”. Po nim ponad trzy godziny edukował jego zastępca Piotr Wajszczak, który w panelu „Podstawy. Budowa biznesu MLM” poruszył najważniejsze zagadnienia dotyczące pracy w tym systemie – lista kontaktów (jak zebrać kontakty, kwalifikacja listy kontaktów), umawianie spotkań (jak wykonać rozmowę telefoniczną), prezentacja (jak wykonać prezentację z nagraniem przykładowej prezentacji i zamknięciem sprzedaży), opieka nad klientem, follow up (motywacja klienta do polecania produktów), praca z klientem, który chce zacząć zarabiać, duplikacja, jak zorganizować system szkoleń. Na koniec swoim wykładem wszystkich zmotywował do działania niezastąpiony Paweł Borecki. A co myślą o tym szkoleniu sami uczestnicy?

Marta Radke: – To szkolenie jest dla mnie najlepszym biznesowym startem w 2016 rok! Firma Livioon jest młodziutka i nabiera rozpędu. Większość z nas pragnie doskonalić się, podnosić profesjonalizm, poznawać tajniki skutecznego działania… a wszystko po to, by odnieść sukces. Rewelacyjnie więc było poznać fragmencik – adekwatny do czasu trwania szkolenia i mam nadzieję nie jedyny! – wiedzy posiadanej przez tak doświadczonych w tej branży wykładowców. Szkolenie pod każdym względem było ciekawe, mocne merytorycznie i różnorodne. Poruszane były bowiem różne zagadnienia w różny sposób. Bardzo się cieszę, że w szkoleniu wzięło udział tak wiele osób, zwłaszcza z naszej bardzo dynamicznie rozwijającej się grupy. Liczę jednak na to, że uczestnicy kolejnego szkolenia będą jeszcze liczniejsi! Jeśli bowiem mamy cele, chcemy zmian i sukcesu, chcemy czuć się dobrze, to nie pozostaje nic innego jak wyjść ze „strefy komfortu”! Zmiany same nie nadejdą, a biznes MLM (i nie tylko) wymaga konsekwencji, wytrwałości i przede wszystkim działania. Działanie to samodoskonalenie się – również, a może i zwłaszcza, poprzez szkolenia. Dlatego raz jeszcze ukłony dla szkoleniowców – za solidną dawkę nieocenionej wiedzy i energii oraz dla naszego prezesa Andreasa Widowskiego – za organizację tego znakomitego szkolenia; gratulacje dla tych, którzy byli i jednocześnie zaproszenie dla tych, co jeszcze tym razem wybrali inną formę spędzenia soboty – koniecznie bądźcie na kolejnym szkoleniu Livioon!

Paulina Cieślińska: – Przeprowadzone przez szkoleniowców Akademii MLM spotkanie dla członków grupy Livioon spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem jego uczestników. Chyba w dużej mierze dlatego, że nie do końca spodziewaliśmy się co nas czeka. Być może niektórzy obawiali się, że te kilka godzin szkolenia będzie wyglądało jak nudny wykład na studiach – oczywiście jesteś fizycznie, jednak Twój umysł już niekoniecznie… I tu duże zaskoczenie – było zupełnie inaczej! Trzech fachowców, świetnie znających temat, przekazało nam dość obszerną dawkę wiedzy w sposób bardzo przystępny i zrozumiały dla każdego. Jednak to, co było w tym najciekawsze to fakt, iż nie przekazywano nam „suchych” informacji. Niemalże każda poruszana kwestia poparta była przykładami czerpanymi z życia i bardzo bogatego doświadczenia samych trenerów oraz niejednokrotnie opatrzona komentarzem. Wysoki poziom merytoryczny spotkania w połączeniu z miłą atmosferą jaką potrafili stworzyć szkoleniowcy oraz ich umiejętnościami nawiązywania kontaktu ze słuchaczami sprawiły, że nawet po zakończeniu nie słabły dyskusje wśród załogi Livioon i jednogłośnie stwierdziliśmy, że potrzebny był nam solidny zastrzyk wiedzy i motywacji do dalszego działania. Pozostał jednak pewien niedosyt, ponieważ całe to szkolenie miało jedną poważną, według mnie, wadę – trwało zdecydowanie za krótko, bo panów Maciejewskiego, Wajszczaka i Boreckiego można by słuchać bez końca. ,,Jeśli chcesz gdzieś dojść, najlepiej znajdź kogoś, kto już tam doszedł” –sądzę, że udało nam się spotkać właśnie z takimi ludźmi. Szczerze, z całkowitym przekonaniem, polecam wszystkim. Jest to nowe doświadczenie, które – mam nadzieję – będzie miało tylko pozytywne skutki w przyszłości.

Marzena Oglęcka: – Dzięki temu szkoleniu, dzięki prelegentom, jesteśmy jeszcze bardziej świadomi tego, czego podjęliśmy się robić w życiu. Pracy na własny rachunek w MLM z firmą LIVIOON. To była świetna dawka informacji i motywacji. Profesjonalny przekaz zagadnień pozwolił nam wyrzucić z głowy takie hasła jak „kryzys” czy „zła sytuacja rynkowa”. Było czytelnie i zrozumiale dla każdego. Dla „starych wyjadaczy” marketingu sieciowego, ale również dla „świeżej krwi”, która po raz pierwszy spotkała się z tym tematem. Bardzo przekonywująca była pokazana statystyka wzrostów, która dała super KOP-a (Kompetencja, Odpowiedzialność i Pewność) do tego, że jesteśmy w dobrym miejscu o dobrym czasie i do tego jeszcze z super produktami. Teraz tylko lista kontaktów, dobre samopoczucie i do przodu!!! Wielkie dzięki za tę MOC, która wróciła z nami prosto do stolicy. Pozdrowienia od całego naszego zespołu „Livioon Mazowsze”. Dziękuję również za miłą atmosferę przy kolacji. Był to dla mnie zaszczyt siedzieć w takim towarzystwie.

Daniela Adamczyk: – 16 stycznia 2016 roku brałam udział w ogólnopolskim szkoleniu zorganizowanym przez firmę LIVIOON, w której jestem już junior managerem, ale w myśl zasady, że mądrości nigdy za wiele, z uwagą przyswajałam wiedzę o jaką wzbogacili mnie – i nie tylko mnie, panowie wykładowcy. Jako, że tematem szkolenia było „Dynamiczne budowanie biznesu MLM”, a pierwszy z panów jest dziennikarzem, publicystą i wielkim entuzjastą biznesu oraz przedsiębiorczości, twórcą Akademii MLM, przybliżył nam tematykę tego systemu. Dlaczego MLM jest najlepszym sposobem na zarabianie? Dlaczego marketing sieciowy? Dlaczego warto iść w tym kierunku? Dlaczego warto mieć Kompetencje, być Odpowiedzialnym i mieć Pewność/KOP/? Każdemu się to przyda. Drugi z panów wykładowców jako, że jest promotorem i znawcą branży MLM, pomógł nam przybliżyć odpowiedź na pytanie „Jak osiągnąć sukces” poprzez analizę rynku, sprecyzowanie celów, planów i ich realizację. Uświadomił nam jak ważne są nasze kontakty, że tylko od nas zależy czy właściwie z nich skorzystamy czy też zlekceważymy ten ważny w MLM-ie czynnik. Trzeci z panów to niezwykły talent mowy motywacyjnej. Swoje zagadnienie przedstawił w bardzo przystępnej dla słuchaczy formie, dał nam wszystkim dużo do myślenia, zasiał w nas ziarnko, które z pewnością przyniesie zbiory. Bardzo dziękujemy panu prezesowi LIVIOON z Krakowa oraz menedżerom LIVIOON z Poznania za możliwość wzięcia udziału w tak fantastycznym spotkaniu, w tak fantastycznym miejscu. Mam nadzieję, że będziemy dobrymi dystrybutorami, bo to siła firmy. Dziękuję i życzę wszystkim powodzenia w działaniu.

Izabela Cholewa: – Jadąc pierwszy raz na tak profesjonalne szkolenie spodziewałam się trzech mega poważnych facetów w garniturach, a tu nagle… o dziwo, totalne zaskoczenie. Maciej Maciejewski – kompetentny, pewny siebie, a prostota przekazu informacji trafia do każdego słuchacza. Niesamowicie wrażliwy i przyjazny dla innych ludzi. Piotr Wajszczak – pełen energii i poczucia humoru, odpowiedzialny za informacje, które przekazuje. Pełen profesjonalizm. Paweł Borecki – charyzmatyczna, wyjątkowa zdolność wpływania na innych ludzi. Niesamowicie pozytywny człowiek. Ekscytujące szkolenie wraz z ogromną dawką wiedzy, bez której trudno działać w biznesie MLM. Dużo energii i motywacji do dalszego działania. Szkolenie to trening a „trening czyni mistrza” więc pochylam głowę w kierunku trenerów za pełen profesjonalizm. 

Mogą Cię również zainteresować