Szkolenie Perfect Coll w Rosnówku

przez Tomasz Nawrot

„Chcę Was prosić, abyście podchodzili do Waszych działań w biznesie z uśmiechem (…) Buduj swój biznes na sile charakteru, nie na technikach (…) Zachęcam do umacniania przekonania, że szczęście zależy od Was, wierzcie w swoje szczęście” – Iwona Majewska-Opiełka.

ee

Te wartościowe słowa wypowiedziała Iwona Majewska-Opiełka na szkoleniu zorganizowanym przez działającą w systemie MLM firmę Perfect Coll dla jej partnerów biznesowych z Wielkopolski. Przeprowadzone ono zostało pod koniec sierpnia br. w hotelu Delicjusz pod Poznaniem. Jak zarabiać z przyjemnością duże pieniądze? – tak brzmiał jego motyw przewodni. Wzrost motywacji, więcej zadowolenia z pracy i życia osobistego – to cele tego szkolenia.

Zarobiła 10 tysięcy zł

– Cieszę się, że za każdym razem dobrze nam się pracuje. Czasami tak daję od siebie, daję, a od słuchaczy nie ma powrotu. Tu jednak, na szkoleniach organizowanych dla partnerów Perfect Coll, zawsze uczestnicy są zaangażowani – przyznała na samym początku Iwona Majewska-Opiełka. To wynik dużego zainteresowania wiedzą przekazywaną przez tę cenioną trenerkę biznesu i rozwoju osobistego. Współpracownicy PC z chęcią przyjeżdżają na szkolenia przez nią prowadzone.

Jestem na szkoleniu kolejny raz. Po każdym z nich uzyskuję energię do pracy. Rok temu po szkoleniu wyznaczyłam sobie cel, że w danym miesiącu zarobię 10 tys. zł i go osiągnęłam – Barbara Melka.

Uśmiech dobrze działa

Iwona Majewska-Opiełka w pierwszej części wykładu zachęcała, aby podchodzić do tego biznesu z uśmiechem i pewną dozą luzu. Stwierdziła, że uśmiech bardzo dobrze działa w komunikacji. W kontekście tego przedstawiła interesującą definicję: „Sprzedaż to transfer entuzjazmu.” Kontynuując mówiła, że dystrybutorzy systemu network marketing nadmiernie koncentrują się na produkcie i w wyniku tego mają tendencję do przesadzania i wyolbrzymiania jego zalet. Tymczasem jej zdaniem bardziej w zwiększeniu sprzedaży pomoże uśmiech.

W szkoleniach brałem udział już kilkukrotnie. Po każdym z nich coraz bardziej wierzę w siebie. Pomogło mi to poradzić sobie z trudnym zdarzeniem losowym. Wtedy zrezygnowałem z dalszego prowadzenia tradycyjnej działalności gospodarczej, która nadmiernie mnie absorbowała i w pełni poświęciłem się działaniu w Perfect Coll – Jarosław Zimmer.

Dzieląc się swoimi spostrzeżeniami Majewska-Opiełka powiedziała również, że zbyt dużą wagę nadaje się też cenie. Często dystrybutorzy w jej obniżaniu widzą sposób na zachęcenie klienta do zakupu. Tymczasem prowadząca szkolenie stwierdziła jednoznacznie, że to nie jest skuteczny sposób na zwiększenie sprzedaży. „Produkty nie są drogie, jeśli stworzy się wartość” – oznajmiła. Rolą promocji nie jest więc zwiększenie sprzedaży poprzez obniżkę cen. Zdaniem Iwony Majewskiej-Opiełki przynoszą one inną korzyść. Organizują zespoły sprzedażowe wokół wspólnej sprawy i aktywizują do działania.

Na szkoleniu PC jestem kolejny raz. Każde z nich przypomina, że można w życiu więcej osiągać, warto marzyć, że kobiety też mają swoje marzenia i mogą coś innego robić niż tylko prowadzić dom. Trzeba kobietom przypominać, że sukces jest również dla nich i każda osoba jest wartościowa – Kamila Szymańska.

Obserwuję większe efekty pracy

Po co robię ten biznes? Iwona Majewska-Opiełka zachęcała do zadania sobie tego pytania i znalezienia na nie odpowiedzi. Stanowi ona główny powód rozpoczęcia działania w MLM i jest źródłem motywacji:

– Często niechętnie mówimy w sposób normalny i głośno o tym, że w marketingu wielopoziomowym zarabiamy pieniądze – stwierdziła prowadząca szkolenie. Rzeczywiście, w wypowiedziach liderów różnych firm słychać przede wszystkim o potrzebie pomagania ludziom. O pieniądzach mówią w drugiej kolejności lub w ogóle o nich nie wspominają.

– Czy Twoja firma jest organizacją charytatywną? – zapytała pani Iwona. Potem, w odpowiedzi na to pytanie, zaczęła mówić o marzeniach i ich kluczowej roli dla wzbudzenia motywacji. Zachęcała do otworzenia się na inne, lepsze życie, do mówienia o swoich marzeniach. Do ich realizacji potrzebne są pieniądze więc o nich też warto otwarcie mówić.

Przyjechałam tu z siedmioma osobami z mojej grupy. Są zachwycone. Jedna z osób ma już głowę pełną pomysłów – Elżbieta Bociajska.

Mój wymarzony dzień

Gdzie chcesz mieszkać? Jak żyć? W jakim stylu? Co chcesz mieć? Z kim chcesz spędzać życie? To przykładowe pytania pomocne w odkryciu, a właściwie w przypomnieniu sobie własnych marzeń. Każdy w głębi duszy zawsze je ma, ale nie zawsze o nich pamięta. Iwona Majewska-Opiełka zachęcała do wyobrażenia sobie wymarzonego dnia i dokładnego spisania, jak on miałby wyglądać. To ćwiczenie jest bardzo pomocne w uświadomieniu sobie marzeń. To przede wszystkim świetne narzędzie w drodze po sukces i realizację marzeń.

Od tego też powinna zacząć się praca z nowo pozyskanym partnerem biznesowym. Od określenia marzeń, czyli tego, co dla niego jest najważniejsze i co wymaga pieniędzy lub niezależności w życiu. To z kolei jest doskonałą bazą do wyznaczenia celów. Cel bowiem to marzenie z datą realizacji. Dobrze określony powinien spełniać następujące kryteria: daje się wizualizować, jest ambitny, racjonalny, realny, własny – nie narzucony z zewnątrz. – Myślcie, jak z siebie wydobyć marzenia. Dawajcie przykład – radziła prelegentka co robić, gdy partner biznesowy nie może sprecyzować swoich marzeń.

Przyjechałam z Partnerami z mojej grupy, którzy są pierwszy raz na szkoleniu. Jedna osoba po pierwszych wykładach Pani Iwony ma cały czas ciarki i uwierzyła w siebie. Z własnego doświadczenia mogę potwierdzić, że pozytywne nastawienie, myślenie i wizualizacje działająJoanna Cybulska.

Prawo do szczęścia

Jak troszczyć się o motywację? Iwona Majewska-Opiełka podpowiada, aby dbać o entuzjazm, dzielić się pozytywnymi opiniami o produktach, podejmować się zadań nie za trudnych, ale też nie za łatwych, pracować z kalendarzem. „Wszelkie działanie podyktowane jest emocjami” – przypomniała prowadząca. W celu zwiększenia motywacji potrzebne jest rozbudzenie i wzmacnianie pozytywnych emocji.

Fundamentalne dla osiągania sukcesów, szczególnie w MLM jest poczucie własnej wartości. „Wartościowa tożsamość zasługująca na wszystko, co dobre” – tak zdefiniowała je prowadząca. – To poczucie godności, niepowtarzalności, ważności. Prawo do szczęścia, miłości, dobrobytu, szacunku dla siebie. To wdrukowane do podświadomości pozytywne informacje o sobie – dodała.

Na szkoleniu jestem któryś raz z rzędu i po każdym z nich mam nowe przemyślenia. Dzisiaj uświadomiłam sobie, że muszę popracować nad własnym poczuciem wartości, znajdować dobre cechy w sobie. Do końca roku chcę uzyskać tytuł dyrektora – Agnieszka Zimmer.

Jeśli chcesz, to możesz

– Gdy prowadziłam pierwsze swoje szkolenie, tak mi się nogi trzęsły, że usiadłam na schodach. Nie miałam jeszcze wtedy wysokiego poczucia własnej wartości – przyznała pani Iwona. W celu jego zwiększenia zasugerowała ćwiczenie polegające na wypisaniu w 5 minut 50 pozytywnych określeń na swój temat. – Ja za pierwszym razem wypisałam ich tylko 9. Minimalna ilość świadcząca o wystarczająco dobrej własnej ocenie to 10 – tak opowiadała o początkach pracy nad poczuciem własnej wartości.

Do jego rozwijania proponuje także: przebywanie w towarzystwie pozytywnie nastawionych osób, dbanie o wygląd zewnętrzny, czytanie wartościowej literatury, bycie odważnym i sięganie po nowe rzeczy, nie obwinianie siebie i wybaczanie sobie.

Ten przykład pokazuje, że każdy, kto tylko chce, jest w stanie podnieść swoją samoocenę i nabyć umiejętności potrzebne w efektywnym rozwijaniu biznesu.

Szkolenie obfitowało w bardzo konkretną i praktyczną wiedzę. Partnerzy biznesowi Perfect Coll nie tylko sami o tym mówili, ale było to również widać po ich pełnym zadowolenia i entuzjastycznym wyrazie twarzy. Na koniec wakacji oprócz wartościowych wskazówek otrzymali też dużą dawkę motywacji i energii do osiągania kolejnych sukcesów.

A już niebawem wielka III Konferencja Perfect Coll:

http://www.networkmagazyn.pl/III_konferencja_perfect_coll_juz_w_pazdzierniku

Mogą Cię również zainteresować