Szybkie auto ze stajni Jaguara

przez Maciej Badowski

Jaguar większości z nas kojarzy się przede wszystkim z produkcją majestatycznych limuzyn dla angielskich lordów. Jednak w swojej historii firma miała kilka prawdziwych super samochodów, mogących bez kompleksów konkurować z najlepszymi.

Jaguar C-X75
Jaguar C-X75

W nawiązaniu do tej tradycji Jaguar intensywnie pracuje nad nową konstrukcją. Ostatnim super samochodem w stajni Jaguara był model XJ 220. Od 1994 roku firma miała większe lub mniejsze problemy i nieco zatraciła swój charakter. Dopiero niedawno świat obiegły informacje o planach zarządu firmy. Prawdopodobnie nowy model o nazwie C-X75 ma duże szanse na wejście do seryjnej produkcji.

Nie tylko wygląd, ale również rozwiązania techniczne i osiągi są wręcz porażające. Samochód ma posiadać napęd hybrydowy składający się z 4 silników elektrycznych, po jednym na każde koło oraz zasilających je dwóch silników spalinowych. Tak pomyślany bolid przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,4 sekundy i mknie maksymalnie z prędkością 330 km/h. Co najbardziej istotne, elastyczność od 80 do 145 km/h kształtuje się na poziomie 2,3 sekundy. Dla wszystkich zainteresowanych krótki film przedstawiający sylwetkę tego super samochodu:

Mogą Cię również zainteresować