Telefony dla seniorów podbijają rynek

przez Tomasz Głowacki
509 odsłony

Emeryci stają się kolejnym celem producentów elektronicznych gadżetów – pisze „Rzeczpospolita”. Zdają sobie oni sprawę z tego, że jest to grupa, na której coraz częściej można będzie zarobić spore pieniądze.

Już specjalnie dla emerytów produkowane są modele telefonów komórkowych z wyraźnym wyświetlaczem i dużymi klawiszami.Producenci zacierają ręce. W zeszłym roku sprzedali ok. 100 tys. telefonów przeznaczonych dla osób starszych. Sukces jest o wiele większy, zważywszy, że tych modeli nie można dostać w salonach największych operatorów. Za to można je nabyć w Biedronce, hipermarketach, czy sklepach RTV/AGD.

Według „Rzeczpospolitej” same telefony to jednak dopiero początek. Producenci chcą wyłuskać jak najwięcej pieniędzy z portfeli za pomocą dodatkowych usług skierowanych również do osób schorowanych. Jednym z przykładów jest usługa ” teleopieka”, skierowana do osób starszych, które chcą lub muszą prowadzić samodzielne życie, ale wymagają stałego nadzoru. „Dzięki elektronicznej bransoletce noszonej np. na przegubie pacjent może sam wezwać pomoc lub połączyć się z wybraną, bliską osobą, jeżeli uzna, że zaszła taka potrzeba” – wyjaśnia dziennik.

Mogą Cię również zainteresować