Nowe modele urządzeń wielofunkcyjnych HP

przez (Źródło: Hewlett-Packard Polska)
843 odsłony

Nowe modele urządzeń wielofunkcyjnych HP Firma Hewlett-Packard wprowadziła na rynek pięć nowych modeli urządzeń wielofunkcyjnych LaserJet dla małych i średnich przedsiębiorstw.

 

Najważniejsze cechy LaserJet to: maksymalna szybkość druku, która wynosi odpowiednio do 18 i 21 stron na minutę, wysoka jakość druku z maksymalną rozdzielczością 1 200 x 1 200 dpi, technologia Instant-on, która gwarantuje czas oczekiwania na wydruk pierwszej strony zaledwie w osiem sekund, profesjonalne funkcje faksowania, skanowanie w kolorze z możliwością przesyłania obrazów na adres e-mail, zaawansowane funkcje cyfrowego kopiowania oraz możliwość łatwego podłączania wielu użytkowników za pomocą zintegrowanych funkcji obsługi sieci Ethernet 10/100 lub prostych połączeń bezpośrednich przez szybki port USB5.

(Źródło: Hewlett-Packard Polska)


Najbardziej zaawansowane aparaty cyfrowe HP

Firma HP wprowadziła na rynek pięć nowych modeli aparatów cyfrowych. Są to modele: HP Photosmart R727, R927, E327, M525 oraz M527. Aparaty te charakteryzują się niewielkimi rozmiarami, mają elegancki, atrakcyjny wygląd i są wyposażone w wiele zaawansowanych funkcji. Najwyższe modele – HP Photosmart R727 oraz HP Photosmart R927, mają trzykrotne powiększenie optyczne i rozdzielczości odpowiednio 6 oraz 8,2 megapikseli.

Pomimo małej grubości (odpowiednio 23mm i 26mm) aparaty te są wyposażone w duże, kolorowe wyświetlacze LCD o przekątnej odpowiednio 6,4cm i 7,6cm i kącie patrzenia 170 stopni, które jeszcze bardziej ułatwiają fotografowanie oraz przeglądanie i edytowanie zdjęć. Ponadto, aparaty te oferują technologie HP Real Life, system HP Image Advice (który wskazuje na błędy wymagające skorygowania, takie jak nadmierna ekspozycja) oraz funkcję Panorama Stitching. Umożliwia ona połączenie maksymalnie 5 ujęć w jeden obraz i uzyskanie w ten sposób zdjęcia panoramicznego, które wygląda jak wykonane obiektywem szerokokątnym. Aparaty mają też wbudowaną funkcję automatycznego usuwania efektu czerwonych oczu (HP Automatic In-Camera Red-Eye Removal) i drukowania poszczególnych ujęć z sekwencji wideo (HP Video Prints).

Modele te wyposażone są również w nowe narzędzie HP Design Gallery, które zawiera zestaw efektów, takich jak 10 różnych ramek, 12 filtrów i cztery efekty kolorystyczne. Umożliwiają one personalizację zdjęć. Nie trzeba podłączać aparatu do komputera PC lub pobierać dodatkowego oprogramowania, aby używać wszystkich technologii HP Real Life oraz narzędzia Design Gallery.

(Źródło: Hewlett-Packard Polska)


Trójwymiarowy projektor

Zespół naukowców z japońskiego National Institute of Advanced Industrial Science and Technology opracował technologię wyświetlania trójwymiarowych obrazów w powietrzu. Jak wyjaśniają autorzy projektu, nowe rozwiązanie nie funkcjonuje na zasadzie złudzenia optycznego, lecz oferuje prawdziwy obraz 3D.
System składa się ze specjalnego projektora, który emituje w powietrzu trójwymiarowe kształty o długości 2-3 metrów. Efekt ten uzyskiwany jest za pomocą bombardowania w określonych punktach cząstek azotu i tlenu białym światłem lasera. Dzięki temu w powietrzu następują niewielkie wybuchy, które utrzymują się wystarczająco długo, aby mogły tworzyć regularne kształty. Naukowcy przyznali, że pracują już nad urządzeniem, które będzie wyświetlało kolorowe obrazy z większej odległości.

(P. Hoffmann)


TP oferuje najszybszy Internet w technologii ADSL

Klienci biznesowi korzystający z usług Telekomunikacji Polskiej mogą już zamawiać nowe opcje szerokopasmowego dostępu do internetu: DSL 15000 oraz DSL 8000. Według TP firma oferuje obecnie najszybszy w Polsce dostęp do internetu w technologii ADSL.

Łącznie Telekomunikacja Polska ma w ofercie 7 opcji usługi dostęp do internetu DSL tp, w prędkości od 256 kb/s do 15360 kb/s. To najszersza na rynku propozycja, która pozwala Klientom biznesowym TP optymalnie dostosować usługę do aktualnych potrzeb. Miesięczny abonament za opcję DSL 15000 wynosi 499 zł netto (608,78 zł z VAT). Za DSL 8000 Klienci zapłacą miesięcznie 399 zł netto (486,78 zł z VAT). By obniżyć koszty nawet do 25%, można skorzystać z trwającej do końca 2006 roku promocji DSL tp plus 24. Podpisując umowę na 24 miesiące za opcję DSL 15000 klient zapłaci tylko 399 zł netto (486,78 zł z VAT), a za DSL 8000 299 zł netto (364,78 zł z VAT). Promocja dotyczy również pozostałych opcji dostępu do internetu DSL tp. Usługa DSL tp jest przeznaczona dla małych i średnich firm.

(Źródło: Szef Biura Prasowego TP S.A. w Katowicach)


MIO Digi Walker 180

Nowy model komputera kieszonkowego w ofercie firmy COMES, MIO Digi Walker 180 z systemem MS Pocket PC 2003 SE, posiada wbudowany moduł GPS SiRFstar III. Nowością jest możliwość pracy urządzenia w położeniu poziomym, co stanowi szczególne udogodnienie dla użytkowników korzystających z PDA podczas jazdy samochodem. Produkt wyposażono w procesor Intel XScale PXA270 312 MHz.

altMIO Digi Walker 180 sprzedawany jest również w komplecie z oprogramowaniem nawigacyjnym, dzięki któremu PDA poprowadzi użytkownika najkrótszą drogą do dowolnego miejsca w Polsce, a także w całej Europie. Moduł pozycjonowania posiada przyjazny w użyciu interfejs, który komunikuje zmiany kierunku jazdy za pomocą komend głosowych oraz wizualnych. W zależności od warunków oświetlenia, dynamicznie aktualizowane mapy samochodowe mogą być prezentowane w dwóch wersjach kolorystycznych, odpowiednich do jazdy w dzień i w nocy. Na uwagę zasługuje moduł GPS pracujący w systemie SiRFstar III, który dzięki dwudziestokanałowemu odbiornikowi zapewnia większą dokładność i precyzję pomiarów niż dotychczasowe standardy. Dodatkowo dzięki obrotowej antenie można ustawić MIO 180 w optymalnym położeniu względem przekaźników satelitarnych nadających sygnał nawigacyjny.

Sercem nowego modelu PDA Mio Digi Walker 180 jest procesor Intel PXA270 taktowany zegarem 312 MHz. Urządzenie wyposażone jest w 64 MB pamięci ROM oraz 64 MB pamięci RAM. Dzięki obecności złącza SD/MMC do MIO 180 można podłączyć dodatkową kartę pamięci flash, co umożliwia zainstalowanie w urządzeniu większej ilości map i oprogramowania. Wymianę danych z innymi urządzeniami (telefon komórkowy, komputer PC) zapewnia port podczerwieni IrDA oraz złącze USB 1.1.

Obraz prezentowany jest na dotykowym, 3,5-calowym, pokrytym specjalną powłoką antyodblaskową, wyświetlaczu LCD o rozdzielczości 320 x 240 pikseli, który wiernie odwzorowuje ponad 65 tys. barw. Dzięki zastosowaniu specjalnego oprogramowania, Mio Digi Walker 180 umożliwia pracę zarówno w tradycyjnym układzie portretowym, jak i w położeniu panoramicznym – obraz dostosowuje się do potrzeb użytkownika. Dzięki funkcji podświetlania ekranu, z urządzenia można korzystać nawet w ciemnościach. Sprzęt zasilany jest z baterii litowo-jonowej o pojemności 1350mAh, co wystarcza średnio do 12 godzin pracy z wyłączonym modułem GPS lub ok. 4-5 godz., gdy moduł pozycjonowania jest aktywny. W trybie uśpienia, w pełni naładowana bateria zapewnia zasilanie na ok. 21 dni.

(Źródło: Comes)


Następne pokolenie alt

Sharp prezentuje dwa nowe urządzenia wielofunkcyjne MX-2700N oraz MX-2300N, które zaliczane są do zupełnie nowej generacji Systemów Zarządzania Dokumentami. W pełni modularne, indywidualnie konfigurowalne, o szerokiej funkcjonalności urządzenia drukują w kolorze 27 lub 23 strony na minutę oraz z tą samą szybkością wykonują kopie czarno-białe.

Zdaniem firmy Sharp MX-2700N oraz MX-2300N są pierwszymi urządzeniami wielofunkcyjnymi kompletnie nowej generacji, która oferuje więcej możliwości, niż tylko kopiowanie, drukowanie, faksowanie, czy skanowanie. Dzięki programowalnemu interfejsowi do zewnętrznych aplikacji Open System Architecture, urządzenia można zintegrować z dowolnym systemem istniejącym w przedsiębiorstwie lub stworzyć nowe specyficzne funkcje zgodne z indywidualnymi potrzebami.

Do zarządzania tym sprzętem służy jako konsola, wbudowany 8,1-calowy ekran dotykowy. Dzięki standardowym szufladom, obydwa modele mają pojemność do 1 100 arkuszy papieru. Liczba ta może zostać zwiększona do 5 600 sztuk, wobec czego największe zlecenia wydruku mogą być przeprowadzone bez częstego dokładania papieru. W standardowym wyposażeniu jest automatyczny podajnik dokumentów Reversing Single Pass Feeder (RSPF), który umożliwia jednoczesne skanowanie dokumentu z obydwu stron przy rozdzielczościach sięgających 600 dpi. Skan dokumentu można przesłać do komputera PC, do serwera FTP lub jako załącznik poczty elektronicznej.

(Źródło: 4Press)

Mogą Cię również zainteresować