Wielki Brat w komórce

przez Tomasz Głowacki
533 odsłony

Japoński gigant telefoniczny, KDDI Corporation, zaprojektował technologię, która jest w stanie śledzić nawet najmniejszy ruch właściciela telefonu i przekazywać informacje drogą bezprzewodową np. do biura przełożonego – informuje portal hacking.pl.

Wiadomość oznacza, że teraz pracodawcy mogą jeszcze bardziej kontrolować poczynania swoich pracowników. Jednak system może być przydatny nie tylko dla nich, ale również dla partnerów, chcących poznać co w danej chwili robi jego druga połówka.

Sposób funkcjonowania urządzenia jest niezwykle prosty. System odczytuje położenie nie na podstawie sygnału pochodzącego od stacji przekaźnikowych telefonii komórkowych, ale dzięki zamontowanym w coraz większej liczbie telefonów akcelerometrom – czytamy na portalu. Największą zaletą KDDI jest to, że potrafi wykryć dokładne czynności, takie jak chodzenie, zamiatanie, opróżnianie kubłów na śmieci czy zmywanie. Producent nie określił daty seryjnej sprzedaży oprogramowania, jednak jak zapewnił w pierwszej kolejności KDDI będą mogli nabyć agencje zatrudnienia, menedżerzy i osoby na stanowiskach kierowniczych

Mogą Cię również zainteresować