Wielkie otwarcie The Secret Polska

przez Mariusz Nowakowski
697 odsłony

18 czerwca br. miałem okazję poznać „sekret” z pierwszej ręki. Zapewne każdy kto interesuje się rozwojem osobistym dobrze zna książkę lub film pod tajemniczą nazwą „The Secret”. Sekret ujawnia najpotężniejsze prawo we wszechświecie, jakim jest prawo przyciągania.

ee

Pokazuje, jak możesz zmienić, rozwinąć każdy aspekt swojego życia: zdrowie, szczęście, bogactwo. Ze swoją ideą dotarł do milionów ludzi na całym świecie zmieniając ich życie na lepsze. Nieprzerwanie zajmuje pierwsze miejsca na wszystkich listach bestsellerów liczących się periodyków („New York Times”, „Publisher”, „Weekly”) i listach sprzedaży wszystkich sieci handlowych w Stanach Zjednoczonych. W Polsce „The Secret” był trzykrotnym laureatem Bestselleru Empik i przekroczył 300 000 sprzedanych egzemplarzy.

Jesteś dziełem sztuki swojego życia. Jesteś Michałem Aniołem swojego życia. Rzeźbą, którą tworzysz, jesteś Ty. I robisz to za pomocą swoich… myśli. (Joe Vitale)

Eduardo Sanchez, ambasador marki The Secret® w Hiszpanii, był główny gościem i prelegentem spotkania w Park Inn Hotel w Krakowie. Wykład prowadził w swoim ojczystym języku, tłumaczem była Katarzyna Szmyd, która świetnie sprawdziła się w swojej roli. Jej znajomość tematu oraz zaangażowanie były widoczne w każdym przetłumaczonym słowie. Na spotkanie przybyło 130 osób z całej Polski. Szkolenie składało się z dwóch części:

Część 1 – Sekret w praktyce

Na wstępie Eduardo opowiedział o pochodzeniu sekretu, nawiązując do filozofii starożytnego Egiptu i Grecji. Omówił również 7 praw hermetyzmu:

I. PRAWO MENTALIZMU – wszystko jest umysłem; Wszechświat jest Mentalny.

II. PRAWO ZGODNOŚCI – Tak jak na górze, tak i na dole; tak jak na dole, tak i na górze.

III. PRAWO WIBRACJI – Nic nie spoczywa; wszystko jest w ruchu; wszystko wibruje.

IV. PRAWO BIEGUNOWOŚCI – Wszystko jest podwójne; wszystko ma swoje bieguny; wszystko tworzy parę ze swoim przeciwieństwem; podobne i niepodobne są tym samym.

V. PRAWO RYTMU – Wszystko płynie, na zewnątrz i do środka; wszystko ma swoje pływy; wszystkie rzeczy wznoszą się i upadają; miara wychylenia wahadła w prawo jest miarą wychylenia w lewo.

VI. PRAWO PRZYCZYNY I SKUTKU – Każda przyczyna ma swój skutek; każdy skutek ma swoją przyczynę; wszystko dzieje się według Prawa.

VII. PRAWO RODZAJU – Rodzaj jest we wszystkim; wszystko ma swoje męskie i żeńskie pierwiastki; rodzaj manifestuje się na wszystkich płaszczyznach.


Trzeba wierzyć w to co się myśli… nie proś – dziękuj.

Ważnym aspektem w realizacji celów, o którym mówił Eduardo, jest motywacja. Pokazywał jak można ją wyzwolić w sobie poprzez proste, ale skuteczne zasady: pasji, wiary, wartości i energii. Podał też 10 kluczy do sukcesu, które zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Kluczem były ponadczasowe zasady, a większość z nas już je zna, ale tylko w teorii, m.in. stworzenie dobrych fundamentów czy wykorzystywanie pojawiających się szans. Poza dążeniem do celu ważne też jest odpoczynek i czas wolny dla siebie oraz rodziny, „A to coraz rzadziej spotykane dzisiejszym świecie” –mówił Eduardo.

Żyć jak się pragnie, tylko to zasługuje na miano sukcesu… nie myśl o wygranej – daj jak najwięcej z siebie… dobrą pogodę noś w sobie w środku… angażując się w sukces, kreujesz sukces. (E.Sanchez)

Część 2 – Sekret a sukces

Po przerwie obiadowej, pełen energii i zapału byłem przygotowany na kolejną porcję wiedzy. W tej części każdy uczestnik szkolenia zajął się sobą i swoimi nawykami, które jak się okazało, skutecznie zamykają nam drzwi do sukcesu. Złe schematy myślowe, gwałtowne reakcje, rozpacz i strach, to pierwsze rzeczy na liście, które należy wyeliminować lub zminimalizować. Te zachowania mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie zarówno psychiczne jak i fizyczne. Zgodnie z prawem przyciągania, myśli są jak magnez i przyciągają rzeczy podobne.

Jeżeli Chcesz Coś Zmienić To… Musisz Coś Zmienić.

Wizualizacja to kolejny etap w wędrówce po „Sekrecie” z Eduardem Sanchezem. Aby uświadomić jaką mamy moc opowiedział on o swoich podopiecznych, dla których jest mentorem – mistrzach świata w sportach motorowych i piłkarzach. Każdy z nich kilka minut przed ważnym wydarzeniem siadał z kartką papieru, na której widniały różne obrazki, napisy m.in. wynik meczu, wyścigu, który zwyciężyli. Skupiali się nad tymi zdjęciami wizualizując oczekiwany przez nich rezultat. Wyniki tych osób mówią same za siebie – to mistrzowie świata w swojej klasie. Podkreślał, że ta metoda jest skuteczna, a co najważniejsze jest całkowicie darmowa. Osoby, które ją stosują, charakteryzują się kilkoma cechami: mają nieodpartą wiarę w siebie i własne możliwości, są otwarci na nowe pomysły, organizują swój czas i nigdy, ale to nigdy się nie poddają. Jak każdy popełniają błędy i ponoszą porażki, ale to silna wola, konsekwencja i determinacja pozwalają im stawać na najwyższym stopniu podium.

Jeśli zmienisz to, co mówisz i robisz , zmieni się to co myślisz i czujesz. W skutek tego zmieni się to, co dajesz i otrzymujesz. (Eduardo Sanchez)

Niesamowite wrażenie wywarł na uczestnikach seminarium pokaz iście magiczny. Eduardo wybrał cztery osoby, które miały wylosować po jednej karcie, na której były symbole. Każda z osób miała skupić się na danym symbolu, dzięki czemu, jak mówił Eduardo, mógł odczytać dany znak w swoim umyśle i poprawnie odpowiedzieć, jaki symbol każda z osób wylosowała. Miało to nam pokazać jaką moc ma siła naszego umysłu i emocji, które jesteśmy w stanie przekazywać otoczeniu.

Działaj najlepiej jak uważasz, bez poczucia winy… czuj się równy w stosunku do innych. (E.Sanchez)

Oficjalną część spotkania zakończyliśmy wspólną sesją fotograficzną. Poznaliśmy też plany na najbliższe miesiące i zapowiedzi nowych książek m.in. „The Power” – autorki Rhondy Byrne, bez której marka „The Secret” nie miałaby szans zaistnieć. Jedno jest pewne – to dopiero początek fascynującej przygody z The Secret Polska. Ze względu na ogromne zainteresowanie uczestników i fanów marki, firma postanowiła rozpocząć współpracę na zasadach franchisingu zarówno z trenerami, jak i przedsiębiorcami. To świetna wiadomość dla każdego, kto chce realizować swoje cele z jeszcze lepszą skutecznością i być liderem swojego życia. „Network Magazyn” jest patronem medialnym wszystkich przedsięwzięć organizowanych przez The Secret Polska.

Z ciekawą relacją komentującą powyższe wydarzenie można się również zapoznać na blogu Agnieszki Liszki w publikacji „The Secret”.

Autor tekstu jest członkiem honorowym Klubu TOP Liderów MLM, a reprezentuje w nim Koło Naukowego MLM przy Uniwersytecie M. Kopernika w Toruniu. Pracując na etacie i tam szukając swojej drogi był tzw. skoczkiem, gdyż nie mógł się w tym odnaleźć. Teraz wie, że to było niezbędne, aby mógł być tutaj, gdzie jest. Jako lider CashFlow, koordynator szkoleń Eddu i Koła Naukowego MLM realizuje swoje pasje wykorzystując je do efektywnego działania w MLM. Odniósł już swoje pierwsze poważne sukcesy, które zawdzięcza konsekwencji, pozytywnemu myśleniu i zmianie otoczenia. Jego cel, to możliwość kreowania nowych projektów i poznawanie fantastycznych ludzi, a także podróże – te małe i te duże.

Mogą Cię również zainteresować