Właściciele AVON sfrustrowani słabymi wynikami finansowymi

przez Maciej Maciejewski
1072 odsłony

Fabio Barbosa to dyrektor generalny koncernu Natura &Co czyli właściciela m.in. takich gigantów sprzedaży bezpośredniej jak Avon, The Body Shop, Aesop i Natura. Kilka dni temu ogłosił, że „Spółka dokona restrukturyzacji i ponownej oceny swojego modelu biznesowego po rozczarowujących wynikach i spadku sprzedaży o 9% w ostatnim kwartale” – donosi Financial Times.

źródło: Thebodyshop.com

Południowoamerykańska firma Natura &Co, do której m.in. należy Avon, rozważa wydzielenie odnoszącej sukcesy marki Aesop z wpływami, które mają zostać wykorzystane na spłatę zadłużenia. Właściciel The Body Shop jest w trakcie restrukturyzacji holdingu, obniżając koszty funkcji centralnych nawet o 40% i przenosząc podejmowanie decyzji na poszczególne marki.

Wiele biznesów przekonało się na własnej skórze podczas pandemii, że zwinność jest kluczem do sukcesu biznesowego w obecnym świecie. W tym kontekście Fabio Barbosa powiedział: „O wiele lepiej jest delegować zadania tak, aby każdy podmiot mógł reagować na lokalne realia rynkowe. Jest to elastyczność, jaką oferujemy jednostkom biznesowym w zakresie reagowania. Podmioty mają wtedy większą autonomię w podejmowaniu decyzji i przyjmowaniu odpowiedzialności”.

Mogą Cię również zainteresować