Wstań i walcz. Vemma wraca do gry?

przez Piotr Hoffmann
223

O amerykańskich problemach urzędowych firmy Vemma, rozwijającej się wtedy również na terenie Polski, pisaliśmy dwa lata temu. Z powodu licznych zarzutów stawianych przez Federal Trade Commission właściciel koncernu – Benson Keith Boreyko, zdenerwował się i postanowił biznes zamknąć.

Przypomnijmy tę sprawę krótko, ale po kolei. W roku 2015 Amerykański Urząd Federalny ds. Ochrony Konsumenta (FTC – Federal Trade Commission) wniósł poważne zarzuty pod adresem amerykańskiej firmy Vemma, działającej w systemie sprzedaż bezpośrednia i marketing sieciowy. Zdaniem tamtejszych urzędników biznes ten nosił znamiona piramidy finansowej.

Po zakończeniu rozprawy sądowej, zasadniczo nakaz sądowy został po części przyjęty, a po części odrzucony. Vemma nie została uznana za  piramidę finansową, o upadłości również nie było mowy. Jednak sam fakt zainicjowania procesu spowodował w działalności firmy uzasadnione perturbacje. Po tych wydarzeniach decydenci tego projektu MLM – choć przecież sprawę wygrali, podjęli decyzje nieco inne od oczekiwanych przez branżę i wielu zagorzałych współpracowników… Firma zniknęła z rynku…

1. „Vemma w szponach Federal Trade Commission”

2. „Orzeczenie sądu w sprawie firmy Vemma”

3. „Vemma Europe w tymczasowej likwidacji”

Po dwóch latach „nieplanowanego urlopu” Benson Keith Boreyko postanowił wrócić z projektem Vemma do gry. Przygotowania idą pełną parą. Vemma jest z powrotem w Europie. Podobno nawet większa i atrakcyjniejsza, bo założyciel zaplanował przebić dawny sukces ze zwiększoną siłą. Vemma rozpocznie oficjalną działalność w Europie na terenie Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Start ustalono na 1 września 2017.

„Jeżeli coś kochasz, musisz o to walczyć” – napisał na jednym z portali społecznościowych BK Boreyko, a ludzie komentują odpowiadając: „Brakowało nam Ciebie”.

W swoim szczytowym okresie ten biznes MLM miał obroty w wysokości ponad 200 milionów dolarów rocznie. Ówczesnym europejskim, licencjonowanym partnerem Vemma był Szymon Grabowski – właściciel znanych na świecie projektów tradycyjnych Getresponse i ClickMeeting. Czy byli współpracownicy Vemmy wrócą do gry? Czy naprawdę są zainteresowani i zdolni ponownie odnieść z Vemmą sukces i jeszcze raz podbić rynek europejski? Zobaczymy. Będziemy obserwować i informować.

Mogą Cię również zainteresować