WULKAN MOTYWACJI ZATRZĄSŁ POZNANIEM

przez Agnieszka Sochańska
937 odsłony

W dniach 20-22 marca 2015 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich miało miejsce spektakularne, a wręcz historyczne wydarzenie. Wystąpił światowej sławy mistrz w dziedzinie motywacji i metamorfozy ludzkiego życia – Anthony Robbins…

ee

Podczas szkolenia swoje prelekcje prowadzili również inni eksperci z rożnych dziedzin. Na event przybyło siedem tysięcy ludzi, którzy uwierzyli, że to spotkanie spowoduje w ich życiu transformację totalną. Czy tak będzie? To się dopiero okaże, ale jedno jest pewne – wydarzenie „The Way Ahead” było niesamowitą erupcją pozytywnej energii.

OD MARZENIA DO SPEŁNIENIA

Wszystko zaczęło się od marzenia jednego człowieka – Łukasza Milewskiego. Wiele lat temu przechodził on przez trudny etap swojego życia. Przeczytał wówczas książkę Anthony'ego Robbinsa „Obudź w Sobie Olbrzyma”. Lektura zasiała w nim ziarno nadziei na lepsze jutro. Obiecał sobie wówczas, że zrobi wszystko, aby w przyszłości sprowadzić Robbinsa do Polski. Książka rzeczywiście obudziła w Milewskim „Olbrzyma”, ponieważ kilkanaście lat później przy pomocy firmy Milewski & Partnerzy, zorganizował na globalną skalę wydarzenie „THE WAY AHEAD” – „Droga Naprzód”, w którym przez dwa dni występował Tony Robbins. O rywalizację w zainicjowaniu takiego wydarzenia ubiegało się ponad 40 państw z całego świata. Udało się najlepszemu – Polsce. Okazało się, że marzenie stało się rzeczywistością a przed Milewskim i jego cała ekipą trzeba ściągać czapki z głów. Organizacyjnie ci ludzie stanęli wyżej niż na wysokości zadania. 

To były trzy bardzo intensywne dni, które miały na celu zmianę poglądów, zachowań, postaw, emocji i działań uczestników, a także poszerzenia ich wiedzy. Ukazania, w jaki sposób można zmienić jakość swojego życia, aby poczuć się szczęśliwym i spełnionym człowiekiem. Podczas wydarzenia panowała niewyobrażalna energia. Wszędzie buzowały emocje, które powalały grube mury ludzkich przekonań i złych nawyków.

POCHODZENIE NIE OKREŚLA PRZEZNACZENIA

Anthony Robbins jest urzeczywistnieniem amerykańskiego snu „od zera do milionera”. Pochodzi z bardzo biednej rodziny. Jego rodzice byli alkoholikami i lekomanami. Matka wyrzuciła go z domu, gdy miał 17 lat. Do wszystkiego w życiu doszedł sam. Jest człowiekiem, który ma ogromną wiedzę z zakresu psychologii, rozwoju osobistego, motywacji, doradztwa życiowego i biznesowego, którą chętnie dzieli się z innymi. Obecnie jest właścicielem dziewięciu rewelacyjnie prosperujących firm, które generują łącznie olbrzymie pieniądze i reazlizują wielkie projekty. Jego majątek szacuję się na około 480 milionów dolarów. Napisał pięć książek, które zostały przetłumaczone na czternaście języków. Dwie z nich to światowe bestsellery. Za pośrednictwem swojej fundacji karmi ponad 2 miliony ludzi w kilkudziesięciu krajach. Wiele sławnych osób korzystało z jego rad, między innymi – Bill Clinton, Andre Agassi, Serena Williams, Nelson Mandela, Michaił Gorbaczow, Greg Norman, Matka Teresa z Kalkuty. Tony Robbins pomaga nie tylko ludziom z pierwszych stron gazet, ale wszystkim tym, którzy chcą zmienić swoje życie na lepsze.

GURU WYWIERANIA WPŁYWU

20 marca br. siedem tysięcy ludzi z różnych zakątków Polski i innych krajów, tłumnie przekroczyło podwoje Poznańskich Targów, aby poznać fenomen Anthony Robbinsa. Wśród nich było wiele osób budujących swój biznes w systemie MLM. Robbins ukazał się jako człowiek nie tylko wielki duchem, ale i ciałem – mierzy ponad dwa metry wysokości. Mimo, że ma 55 lat, charyzmy może mu pozazdrościć nie jeden dwudziestolatek, a każde jego wystąpienie nie mieści się w ramach standardowego szkolenia – to swoistego rodzaju show.

Robbins tłumaczył, że ludzie zbyt dużą uwagę skupiają na przeszłości, tracąc przy tym wiele energii, a przecież tego, co się wydarzyło nie da się już cofnąć. Przekonywał, że zbyt dużo rozmyślamy nad tym czego nam brak, a nie nad tym, co już osiągnęliśmy. Naszą uwagę powinniśmy skupić na przyszłości. Nad tym, co chcemy zrobić, osiągnąć. Powinniśmy znaleźć swój autorytet do naśladowania. Osobę, która przetarła szlaki w danej dziedzinie, znalazła drogę, osiągnęła życiowy sukces i zrealizowała marzenia. Mówił, że powinniśmy dbać o swoje ciało. Pielęgnować w swoim umyśle to, co nas inspiruje, a nie to, co nas ciągnie w dół. Pomagać osobom słabszym od nas, a doświadczymy wówczas uczucia wdzięczności za to, co mamy.

Anthony Robbins poprzez ruch, pozytywne emocje, pobudzał ludzi do działania, przemiany ich wewnętrznego stanu, nawyków, myślenia, postawy i zachowania. Dawał przysłowiowego „kopa” do zmiany swojego życia. Uświadamiał, że bariery są w nas samych, w naszej psychice.

Publiczność była podekscytowana. Tysiące ludzi wytworzyło ogromne pokłady pozytywnej energii. Ludzie chętnie uczestniczyli w jego ćwiczeniach. Opowiadali swoim sąsiadom o tym co kochają, czego nienawidzą. Śmiali się a nawet płakali.

Dla niektórych z nich była to swoistego rodzaju terapia. Przez te kilka dni uwierzyli, że naprawdę mogą wszystko. Przecież każdy w większym lub mniejszym stopniu uświadamia sobie własne ograniczenia. Czy jednak stara się coś z tym zrobić? Może czasem potrzeba właśnie takiego bodźca do zmian, jak Anthony Robbins. Czy to spotkanie będzie impulsem do transformacji życia dla uczestników? To indywidualna sprawa każdego z nich. Jeśli zastosują chociaż dwie pozytywne zmiany to znaczy, że szkolenie odniosło pożądany skutek.

EKSPERCI RÓŻNYCH DZIEDZIN

Poznańskie Targi gościły wielu uznanych ekspertów z Polski i zagranicy, którzy przekazywali uczestnikom wydarzenia „The Way Ahead” swoją wiedzę i umiejętności. Byli to między innymi:

Andy Harrington – Brytyjczyk, międzynarodowy mówca, uznany trener hollywoodzkich gwiazd. Znawca systemu sprzedaż bezpośrednia i marketing sieciowy. Pokazał w jaki sposób wykorzystywać swoje umiejętności, czym się kierować, aby zostać profesjonalnym mówcą, prezenterem. Harrington przekonywał, że aby zainspirować publiczność, należy opanować technikę opowiadania historii. Tłumaczył jak ważna jest postawa, głos, mowa ciała, oddech, kontakt wzrokowy, aby oddziaływać na publiczność. Pod koniec swojego wystąpienia pokazał, jak w sprytny sposób, za pomocą metod perswazji zachęcić ludzi do kupienia produktu lub usługi, w tym wypadku szkolenia.

Paweł Danielewski – ekspert w dziedzinie marketingu internetowego. W ostatnich 3 latach swojej działalności pomógł wygenerować swoim klientom ponad 2,5 miliona złotych sprzedaży. Danielewski tłumaczył uczestnikom szkolenia, jak w szybkim tempie zwiększyć sprzedaż w internecie. Jakich użyć metod, aby zbudować markę i osiągnąć znaczące profity.

Jakub Rajkiewicz – współzałożyciel dwóch prężnych spółek. W wieku 25 lat osiągnął najlepsze wyniki w branży finansowej w jednym z najbardziej znanych polskich banków. Audytorium szkolenia przekazał swoich pięć kluczowych zasad niepoddawania się przeciwnościom losu. Mówił o wierze we własne siły, dobrym nastawieniu, rozwoju osobistym, rozpędzie. Również o tym, jak istotny jest dobór ludzi, którymi się otaczamy.

Paweł Jan Mróz – ekspert w dziedzinie motywacji znany w Polsce i za granicą. Psycholog, coach, sportowiec, biznesmen i podróżnik, który odwiedził ponad 70 krajów. Przekonywał, że każdy człowiek ma w sobie ogromną siłę i potencjał wojownika, który należy w sobie przebudzić. Tłumaczył, jak zmienić swoje nastawienie do życia. Jak przekraczać granice, pielęgnować w sobie wewnętrzny ogień i żyć z pasją.

Mariusz Szuba – międzynarodowy coach, ekspert w dziedzinie motywacji i wystąpień publicznych. Twórca szkolenia „Podróż Bohatera”. Wyróżnia go pokora, spokój, etyka i spójność. Szuba uświadamiał uczestnikom szkolenia, że w podejmowaniu nowych decyzji hamują nas nasze własne ograniczenia – wymówki, którymi się kierujemy. Tłumaczył jak sobie z nimi radzić. Motywował do działania.

„WARTO BYĆ DUMNYM Z POLSKI” – MATEUSZ GRZESIAK

Wszystkich bez wątpienia zaskoczyło niesamowite wystąpienie Mateusza Grzesiaka – psychologa, trenera, coacha znanego w wielu krajach. Jego dewiza brzmi: „Stwórz życie w jakim jesteś najlepszą wersją siebie, masz czego pragniesz, pomagasz innym i zmieniasz świat”. Na szkoleniu z niesłychaną lekkością posługiwał się metaforą, aby przekonać ludzi do wyjścia ze schematu, doskonalenia się, pomagania innym, zdobywania wiedzy, patriotyzmu, bycia lepszym człowiekiem.

Jeśli Robbins jest uosobieniem amerykańskiego snu, to Mateusz Grzesiak jest ucieleśnieniem snu o lepszej Polsce. Wiary w to, że można być dumnym z bycia Polakiem. Wystąpienie Grzesiaka, to jak spektakl, który widz ogląda z zapartym tchem.

Jego pasja, żar i emocje, trafiły w najczulsze struny polskich serc. Zaszczepił w ludziach wiarę w to, że można wiele zmienić i że przede wszystkim naprawdę warto to zrobić. Zachęcał, aby ludzie wspierali się nawzajem, a nie obrażali i krytykowali. Uczestnicy byli wzruszeni jego przemową, skandowali gromko „Polska… Polska… Polska…”. Wzbudził niesamowitą ekscytację wśród uczestników eventu. Był jak wirtuoz, którego gra wnika w ludzkie serca.

Po uczestnictwie w tak spektakularnym wydarzeniu człowiek ma wrażenie, że w tej dziedzinie już go nic nie zaskoczy. Milewski & Partnerzy zostawili wszystkim pod tym względem poprzeczkę zawieszoną wysoko. Bardzo wysoko. A czy jest jeszcze coś, czym sami mogliby nas zaskoczyć? To się okaże już niebawem. Wszak już 30 kwietnia br. znów wszyscy fani biznesu MLM oraz edukacji i motywacji widzimy się na INEA STADION w Poznaniu, gdzie w evencie "Życie Bez Ograniczeń" w roli głównej wystąpią Nick Vujicic i Les Brown. Tam ma być nas ok. 35 ooo więc szykuje się nie lada spektakl, o którym na pewno przeczytasz w „Network Magazynie”.  

Autorzy tekstuAutorzy tekstu 

Mogą Cię również zainteresować