Your Akuna Day

przez Marek Wyrzychowski
921 odsłony

Galę „Your Akuna Day” rozpoczął dr Sohrab Khoshbin, którego pasja w połączeniu z mozolną, wieloletnią pracą naukową doprowadziła do stworzenia preparatu Alveo.

Serdecznie podziękował wszystkim przybyłym liderom za wysiłek, dzię-ki któremu po prawie trzydziestu latach badań preparat Alveo stał się produktem znanym niemal na całym świecie. Gratulacje dystrybutorom Akuny złożył również dr Jaromir Bertlik, który powiedział: – Kiedyś mieliśmy wizję, żeby opracować dobry preparat poprawiający ludziom zdrowie. Dzięki Wam udało nam się stworzyć produkt, który oprócz dobrego zdrowia, pozwala również cieszyć się sukcesem zawodowym, lepszym i wygodniejszym życiem.

W sobotę, 20 stycznia br. Sala Kongresowa warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki pękała w szwach. Na galę „Your Akuna Day” zorganizowaną przez firmę Akuna Polska Sp. z o.o. przybyło ok. 3000 liderów marketingu sieciowego, współpracujących z tym przedsiębiorstwem. Na uroczystości obecnych było wielu gości, którzy bezpośrednio przyczynili się do powstania i rozwoju Akuny na świecie: dr Sohrab Khoshbin, twórca preparatu Alveo, którego dystrybucją w MLM zajmuje się firma, Zdenka Forst, prezydent Akuna Healt Products, Rene Lelek, prezydent Akuna International Incorporated, dr Jaromir Bertlik oraz przedstawiciele Akuny z Niemiec, Austrii, Włoch, Republiki Czeskiej, Słowacji, Ukrainy, Węgier i Stanów Zjednoczonych. Gośćmi specjalnymi gali było małżeństwo Don’a i Nancy Failla, którzy są twórcami skutecznego systemu budowania sieci MLM.

Nigdy wcześniej nie spotkałam się z tym, aby ze sceny płynęło tyle serdeczności i prawdy, tak wiele uczuć, miłości. To jest niebywałe. Cieszę się, że mogę być tutaj z Wami. (Edyta Górniak)

Czas, pieniądze i zdrowie

Książki napisane przez Dona’a i Nancy Failla, znane jako „Zapiski na serwetkach kawiarnianych” osiągnęły nakład wielu milionów egzemplarzy. W Kongresowej Don i Nancy zaprezentowali krótki, aczkolwiek treściwy wykład o pracy w network marketingu. Don mówił o tym, jak można w Akunie zbudować dobry biznes w bardzo krótkim czasie: – Po pierwsze, w MLM bardzo ważną sprawą jest podejście do biznesu. Jakie jest Wasze nastawienie do pracy? Nie powinniście myśleć o tym, jako o sprzedaży produktów zdrowotnych. Wtedy skupialibyście się na szukaniu ludzi chorych. Powinniście sponsorować ludzi, którzy chcą lepszego życia. Są osoby, które czegoś od życia oczekują, a Wy możecie im pokazać, jak to zdobyć. W każdym kraju jest ok. 15% ludzi chorych. Natomiast tych, którzy pragną lepszego życia jest ok. 95%. Po drugie, jeśli idziecie do znajomych i przez 2 godziny opowiadacie im o produkcie i planie marketingowym, to oni dojdą do wniosku, że nie mają czasu, aby się tym zająć. Bo kto ma czas mówić o takich sprawach przez 2 godziny? Dlatego rozmowa powinna trwać ok.10 minut. Po trzecie: nie proponujcie współpracy ludziom, którzy nie znają nikogo, kto miałby marzenia. Zapytajcie: „czy znasz kogoś, kto bardzo lubi podróżować?” Jeśli usłyszycie „nie”, to nawet nie proponujcie takiej osobie współpracy. Dlaczego mielibyśmy sponsorować osobę, która nie zna nikogo, kto lubi się w życiu dobrze bawić? Jeżeli Wasz rozmówca odpowie: „znam, przecież każdy lubi podróżować”, to możecie taką osobę zasponsorować. Żeby podróżować i jeździć na wakacje, trzeba mieć trzy rzeczy – czas, pieniądze i zdrowie. Wtedy mówicie: „czy jeśli pokażę Ci, w jaki sposób zdobyć czas, pieniądze i zdrowie, to byłbyś zainteresowany? Tak to trzeba robić, nie wolno marnować czasu.

Szczęście to praca

Akuna to nie tylko zdrowie, ale również bezpieczeństwo. I to nie tylko finansowe. Za sprawą prezesów i ich motoryzacyjnych zainteresowań, od zeszłego roku firma współpracuje z Akademią Bezpiecznej Jazdy, która na specjalnym torze organizuje dla menedżerów z Akuny kursy doskonalenia technik jazdy samochodem oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej: – Cieszę się, że wielu z Was nauczyliśmy, jak zachowywać się podczas jazdy samochodem w sytuacjach ekstremalnych, a raczej co robić, aby takich sytuacji unikać – powiedział Zbigniew Łacisz, były rajdowiec, instruktor bezpiecznej jazdy. – Jest mi niezmiernie miło, że dla kilku menedżerów szybka i bezpieczna jazda stała się pasją i stworzyli zespół rajdowowyścigowy „Akuna Lanette Moto Sport”. Ci ludzie pod moim okiem zdobyli umiejętności oraz licencje sportowe, są przygotowani do profesjonalnych wyścigów i od wiosny będą uczestniczyli w Mistrzostwach Polski.

– Akuna to biznes, którego podstawą jest natura i zdrowie. To również uczciwość, pomoc, wiedza i ambicja – wyznał podczas przemówienia Bogusław Dudzik, prezes firmy. Natomiast drugi z prezesów, Tomasz Kwolek dodał: – Czy tak naprawdę szczęście dają ludziom wyłącznie pieniądze? Niektórym z pewnością tak. Ale dla innych szczęściem będzie miłość i kochająca rodzina, wolność, ocalenie z katastrofy lub wyzdrowienie po ciężkiej chorobie. Wiem, że dla wielu z nas, szczęście to praca. Sam należę do osób, które doceniają wartość pracy i wykonuję ją z niezwyczajną radością. Z pewnością jest tak dlatego, ponieważ niezwyczajna jest firma, z którą związaliśmy życie. Jest niezwyczajna, skoro tworzą ją niezwyczajni ludzie.

Top Ten

Tego wieczoru, prezesi Akuny wręczyli wielu wyróżniającym się dystrybutorom nominacje na pozycje dyrektorów sieci regionalnej, krajowej, międzynarodowej oraz na wiceprezydentów. Zakończono również firmowy plebiscyt „Top Ten” dla najprężniejszych liderów. Organizatorzy gali zadbali, aby oprócz momentów oficjalnych, na scenie pojawiali się znani i lubiani artyści. Imprezę prowadził Krzysztof Ibisz, występował finalista programu Idol – Michał Karpacki z zespołem Provokacja, a na koniec imprezy zaśpiewała Edyta Górniak, która m.in. powiedziała: – Co za wspaniałe święto dla Was wszystkich. Cieszę się, że mogę być jego częścią. Jestem tutaj dzisiaj od samego rana i przysłuchiwałam się, co dzieje się na scenie. Muszę państwu powiedzieć, że często przyjmujemy zaproszenia na tego typu uroczystości od klasy biznesu, ale nigdy wcześniej nie spotkałam się z tym, aby ze sceny płynęło tyle serdeczności i prawdy, tak wiele uczuć, miłości. To jest niebywałe. Bardzo Państwu gratuluję i cieszę się, że mogę być tutaj z Wami.

Mogą Cię również zainteresować