Zaprojektowany by cieszyć

przez Tomasz Głowacki
767 odsłony

W nasze ręce wpadł jeden z lepszych laptopów, jakie w ostatnim czasie mieliśmy okazję testować. Toshiba A500-1DN, bo o nim mowa, jest tak skonstruowany, że jego użytkownicy z pewnością będą zadowoleni. Laptop jest znany z serii Satellite, który cieszy się powodzeniem na naszym rynku od kilku lat.

Co rusz trafia na półki sklepów coraz to nowszy model Toshiby. I naszym zdaniem – każdy jest lepszy od swojego poprzednika. Na początku w oczy rzuca się atrakcyjny wygląd sprzętu – nie jest to jednak nowość, bowiem Toshiba od pewnego czasu słynie ze znakomitego designu. Model A500 jest nie tylko ładny, ale również posiada wysoką funkcjonalność. Jeśli dodamy do tego, że laptop zużywa dużo mniej energii niż inne modele, wyjdzie nam produkt niemal perfekcyjny.


Jednak czy na pewno taki jest? A500 posiada kartę graficzną GeForce GT 230M, która z pewnością zadowoli wszystkich graczy komputerowych, a także tych, którzy polegają na programach graficznych. Model posiada technologię wideo High Definition 1080p, co przy wejściu HDMI i matrycy w kinowym formacie 16:9 sprawia, że odtwarzanie gier i filmów jest faktycznym wykorzystaniem możliwości zarówno laptopa, jak i telewizora. Procesor Core 2 Duo T6600 o nominalnej częstotliwości rdzenia 2,2 GHz. powoduje, że urządzenie jest wydajne i nie sprawia użytkownikowi większych problemów. Na pochwałę z pewnością zasługują w tym modelu głośniki. Można czasem odnieść wrażenie, że słyszalność dźwięków w innych laptopach są przez producentów zaniedbane. Jednak nie w A500 – tutaj są zamontowane wyśmienite głośniki stereofoniczne Harman Kardon, zapewniające dobrą jakość dźwięków.


Czy w A500 można się do czegoś przyczepić? Z pewnością kontrowersje wzbudza nietypowy rozkład klawiatury. Klawisze dla jednych mogą być bardzo dobrze wyprofilowane i wyraziste. Dla drugich z kolei zbyt chybotające się, co sprawia, że pisząc na laptopie nie będziemy zbyt cicho. Na niekorzyść A500 wpływa również niekorzystne rozmieszczenie portów USB na prawej ściance. Sąsiadując z rejonem operowania myszką, ogranicza to nasze ruchy i swobodę korzystania z tego urządzenia.


Podsumowując, laptop z pewnością ucieszy fanów, dla których taki sprzęt jest przede wszystkim rozrywką. Jednak trzeba dodać, że rozrywką niezbyt kosztowną. W sklepach można nabyć A500 za ok. 3300 zł. W zamian otrzymamy dobrze zaprojektowany laptop, który swoimi funkcjami nie raz nas zaskoczy.

Wybrane parametry Toshiby A500-1DN:

Procesor: Typ: Intel(® Core 2 Duo processor T6600, Częstotliwość taktowania: 2.20 GHz, Zewnętrzna częstotliwość taktowania: 800 MHz,
Pamięć podręczna drugiego poziomu: 2 MB

System operacyjny: Genuine Windows 7 Home Premium 64-bit
Dysk twardy: Pojemność: 320 GB
Ekran: Rozmiar: 16.0″, Typ: Toshiba TruBrite HD TFT High Brightness display with LED backlight and 16 : 9 aspect ratio, Rozdzielczość wewnętrzna: 1,366 x 768

Mogą Cię również zainteresować