Zdobądź PRAWDZIWĄ MOC. Dlaczego umiejętność ODPUSZCZANIA jest tak ważna w naszym życiu?

przez Maciej Maciejewski
1345 odsłony

Dziś żyjemy w ogromnym tempie, każdy z nas spotyka na swojej drodze dużą ilość ludzi, z którymi wchodzimy w różne relacje, zatem bezustannie rodzą się nowe sytuacje. Rozmaite. Jedne pozytywne, inne nie bardzo. Osobiście wielokrotnie spotykałem się z niechcianymi zachowaniami ze strony osób z mojego otoczenia. Jak sobie z tym radzić?

źródło: Pixabay

Wszystko sprowadza się do naszego podejścia do osób czy konkretnych sytuacji. Kiedy takie zdarzenia mają miejsce, możemy zareagować dwojako: WALCZYĆ albo ODPUŚCIĆ. Tylko Ty decydujesz, którą opcję wybierzesz.

Ja przez większość swojego życia „walczyłem” z niechcianymi zachowaniami. Działałem impulsywnie, emocjonalnie… A przecież wszyscy wiemy, że emocje nie są najlepszym doradcą. Często, kiedy w nas buzują, mówimy i robimy rzeczy, których w normalnym stanie byśmy nie powiedzieli i nie zrobili, więc od dłuższego czasu wybieram tę drugą opcję – decyduję świadomie ODPUŚCIĆ.

Początkowo możemy mieć wrażenie, iż to oznaka słabości, że zamiast walczyć, gdy ktoś nas obraża, oczernia, obwinia, kierujemy się spokojem i po prostu nie reagujemy. Albo jeszcze lepiej… Można takiej osobie nawet wysłać pozytywną myśl. Pamiętajcie, że nie mamy wpływu na zachowania większości ludzi z naszego otoczenia i jeżeli zrozumiecie, że tego typu zachowania wynikają ze strachu, niemocy i rożnego rodzaju lęków tychże osób, będzie Wam znacznie łatwiej ODPUŚCIĆ i iść własną drogą ze spokojem w sercu, zgodnie z własnym planem i wysoką wibracją, o którą warto zadbać jak o największy skarb na tym świecie.

Jeżeli pójdziecie krok dalej i odetniecie się od wszystkich negatywnych osób ze swojego najbliższego środowiska (nasza strefa wpływu), to wtedy zadzieje się prawdziwa magia. Nagle stworzy się przestrzeń na nowe relacje, znajomości i możliwości. Dlaczego to wiem? Bo sam tego doświadczam od dłuższego czasu. I mimo, że chwilowo wydawać się może, iż coś tracimy, to bardzo szybko zorientujemy się, że to tylko pozorna strata, ponieważ zyskujemy coś znacznie ważniejszego:

WEWNĘTRZNY SPOKÓJ, CZYSTĄ ENERGIĘ I W KONSEKWENCJI PRAWDZIWĄ MOC.

Zatem kochani, dbajcie o siebie. Pozdrawiam.

Autor tekstu jest pasjonatem rozwoju osobistego. Od ponad 10 lat ze świetnymi wynikami działa w sprzedaży – początkowo w branży finansowej, a od ponad 5 lat zajmuje się sprzedażą bezpośrednią oraz budową zespołów sprzedażowych. Kilkukrotnie był najlepszym trenerem sprzedaży w swojej organizacji. Prywatnie spełniony mąż i tata. Rodzinę zawsze stawia na pierwszym miejscu, ale znajduje też czas na swoje pasje: tenis, gra na pianinie, a przede wszystkim – jak mówi – uwielbia podróżować.

Mogą Cię również zainteresować